22.5.2019

SRBIN UNIŠTIO REAL: Ajax izbacio Madriđane!

Objavljeno : 05-03-2019 22:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fantastičnu utakmicu gledali smo na Santiago Bernabeu između Reala i Ajaxa u sklopu uzvrata osmine finala Lige prvaka.

Real Madrid je kao izraziti favorit dočekao Ajax, s komotnim rezultatom od 2-1 u svoju korist iz prve utakmice, ali ono što im se dogodilo večeras nastojat će što prije zaboraviti… Ali, to im neće tek tako poći za rukom.

Kopljanici su ih ponizili, izbacivši ih iz utrke za četvrtim uzastopnim naslovom, a ime koje će svi zapamtiti jest ono Dušana Tadića.

Srpski nogometaš već je u 7. minuti utakmice povukao kontru probivši desnu stranu. Ušao je u šesnaesterac, navukavši igrače Reala na sebi, da bi potom povratnu loptu ostavio za Hakima Ziyecha koji šokira domaće navijače i postavlja rezultat na 0-1.

Nisu se igrači Solarija pošteno ni oporavili, a već u 18. minuti Neres zabija za povećanje vodstva. Tadić se riješio dvojice svojih čuvara kada je primio loptu na sredini terena, ali posebno estetski lijep način bio je kada je Casemira ‘ponizio’ ruletom, da bi potom dao loptu u prostor za Neresa. Ajaxov Brazilac bježi Modriću, zaobilazi Courtoisa i zabija za 2-0.

Vidjeli smo još nekoliko fantastičnih šansi, Frenkie de Jong je briljirao na sredini terena, a brojne šanse propustili su i Neres i Benzema, a Kraljevski klub je pao na konopce u 66. minuti kada je sudac Felix Brych nakon dugog vijećanja s VAR-om, dosudio da je Dušan Tadić postigao regularan pogodak. Mazroui je oduzeo loptu, Kopljanici u tri poteza odigravaju kontru, a srpski napadač nakon dvije asistencije u svoju statističku rubriku upisuje i zgoditak do kojega je došao udarcem u rašlje sa desetak metara udaljenosti od gola.

Malu nadu domaćima donio je Marco Asensio u 70. minuti, ali samo dvije minute kasnije Lasse Schone najljepšim golom na utakmici postavlja konačnih 4-1 za Holanđane. Do kraja utakmice velike su prilike propustili Luka Modrić u tandemu sa Karimom Benzemom, na jednoj strani, dok je Hakim Ziyech zapucao čisti zicer na drugoj.

Rezultat se više nije mijenjao, a Real je po prvi put nakon aprila i maja 2004. godine upisao četiri uzastopna poraza na Santiago Bernabeu.