22.9.2017

Spursi bolji od Uniteda na oproštaju od stadiona

Objavljeno : 14-05-2017 19:39h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U posljednjoj utakmici ikad odigranoj na 118-godina starom White Hart Laneu Tottenham je upisao pobjedu, i to protiv Manchester Uniteda.

Tottenham i Manchester United odigrali su jako dobru utakmicu na White Hart Laneu, posljednju u povijesti na ovom 118 godina starom stadionu.

Tottenham je cijelu utakmicu bio bolja momčad na terenu.

Spursi su poveli već u 6. minuti pogotkom Victora Wanyame glavom na asistenciju Bena Daviesa. Nije prošlo ni tri minute nastavka, a Tottenham je poveo s 2:0. Sjajni Eriksen iz slobodnjaka je uposlio Harryja Kanea koji petom poentira za prednost od dva razlike svoje momčadi.

Crveni Vragovi u 70. minuti uspjeli su smanjiti zaostatak.

Martial je prošao po strani i uposlio Rooneya koji poentira za svoj sedmi gol na White Hart Laneu čime je postao najbolji gostujući strijelac u historiji stadiona.

Do kraja utakmice Tottenham je sigurno sačuvao prednost i upisao pobjedu u posljednjoj utakmici na svojem stadionu u historiju.

U ovoj sezoni Tottenham je u 23 utakmice na White Hart Laneu odigrao 23 utakmice, upisao 21 pobjedu i jedan remi. Sljedeće sezone Tottenham će svoje domaće utakmice igrati na kultnom stadionu Wembley.