18.11.2018

Show Edena Hazarda za veliki preokret na Anfieldu!

Objavljeno : 26-09-2018 23:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Vodeća dva kluba engleske Premier lige, Liverpool i Chelsea odigrali su zagrijavanje pred subotnji derbi susretom 1/16 finala Carabao Liga kupa.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili gosti. Alvaro Morata prima dodavanje i izbija pred Mignoleta koji pokazuje da mu sjedenje na klupi nije otupilo reflekse te odlično brani prvi opasni udarac. Samo dvije minute kasnije, opet isti akteri i isti rezultat, obrana golmana samo za korner. U 45. minuti promašaj sezone za Daniela Sturridgea. Oslobađa se obrane i vratara, odlazi malo sa strane, ali promašuje prazan gol.

Naby Keita gađa pod prečku, ali opet brani Caballero. Kanonada se nastavlja te Daniel Sturridge konačno pronalazi put do mreže odličnim udarcem iz voleja konačno matira golmana Chelsea. 1:0 za Liverpool u 58. minuti. U 79. minuti izjednačuje Chelsea. Simon Mignolet refleksno brani odličan udarac Barkleya, ali najbliži je Emerson koji iz blizine poravnava na 1:1. Dodatno pregledavanje snimke VAR-om potvrđuje da nema ofsajda.

Liverpool kreće po pobjedu. Sturridge udarcem s dvadesetak metara pogađa prečku u 84. minuti. Međutim, već u idućem napadu imamo najbolju akciju na utakmici, a Eden Hazard radi dar-mar u obrani Redsa i izvanrednim udarcem pogađa za preokret. Chelsea pravi preokret i vodi sa 1:2.

U preostalim današnjim susretima Carabao Liga kupa odigrani su sljedeći rezultati:

Arsenal:Brentford 3:1

Nottingham:Stoke 3:2

West Ham:Macclesfield 8:0