11.12.2019

ŠESTI PUT: Liverpool je osvojio Ligu prvaka!

Objavljeno : 01-06-2019 22:52h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Odigrano je finale Lige prvaka u kojem je Liverpool pobijedio Tottenham rezultatom 2:0 i osvojio svoj šesti naslov prvaka Europe.

Utakmica je krenula potpunim šokom i jedanaestercem u 1. minuti za Liverpool. Mane je pokušao ubaciti loptu u šesnaesterac, ali pogađa Sissoka u ruku i sudac Skomina bez razmišljanja pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator je Salah, koji dovodi svoju momčad u prednost 1:0.

Nakon pogotka Liverpool umrtvljuje utakmicu, dok Spursi djeluju potpuno nemoćno. Jedini raspoloženi igrač Tottenhama je bio Korejac Son, ali ostao je bez pomoći suigrača. Do kraja poluvremena smo vidjeli par polušansi, ali na odmor se odlazi rezultatom 1:0.

Do sredine nastavka smo gledali loš nogomet, Liverpool je kontrolirao utakmicu, a pokušaji Spursa su bili jalovi. Posljednjih 15 minuta susreta, Tottenham podiže agresivnost i kreće okomitije, kako bi anulirao minus. Nanizali su pursi par izglednih prilika preko Sona, Allija i Eriksena, međutim Liverpool je uspio obraniti sve kritične situacije. I kad ne realiziraš svoje prilike, kazna slijedi, tako su u 88. minuti Redsi došli do potvrde svoje pobjede preko jokera s Klupe Origija.

Tagovi: Liverpool  Tottenham