24.5.2018

SENZACIJA GODINE: Italija ostala bez nastupa u Rusiji!

Objavljeno : 13-11-2017 22:54h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

PrviA�put od 1958. Italija neA�e igrati na SP. A?etverostruke svjetske prvake eliminirala je A�vedska, koja je poslije pobjede kod kuA�e (1:0) obranila prednost na San Siru (0:0) i napravila veliku senzaciju.

U prvih pola sata tvrde i disciplinirane utakmice fokus nije bio na igri nego na suA�enju. U sedmoj minuti, nakon guA?ve u A?vedskom A?esnaestercu, Parolo je nakon duela s Augustinssonom zavrA?io na travnjaku, sudac Antonio Lahoz mogao je pokazati na bijelu taA?ku a�� ali nije.

Pet minuta kasnije Lahozova odluka bila je ista, iako sama situacija nije bila nimalo sporna. Forsberg je u talijanskom prostru podigao loptu kako bi zaobiA?ao Darmiana, a ona je zapela na ruci talijanskog braniA?a.

Prema kraju poluvremena, pritisak Talijana postajao je sve izraA?eniji.

U 40. minuti Olsen je skinuo pokuA?aj Immobilea pa tri minute kasnije i pokuA?aj Florenzija i tako omoguA�io svojoj reprezentaciji odlazak na poluvrijeme s netaknutom prednoA?A�u iz prve utakmice.

U posljednjih deset minuta igralo se samo na polovini A�veA�ana, a Talijani su golu blizu bili u 83. minuti kada je Olsen skinuo Parolov pokuA?aj glavom i joA? bliA?e u 87. minuti kada je u 87. minuti El Shaarawyjev volej s 11-12 metara ponovno sjajno obranio Olsen. U sudaA?koj nadoknadi Buffon je u dva navrata trA?ao u A?vedski A?esnaesterac. A�vedska mreA?a se na kraju ipak nije zatresla pa Talijani, prvi puta nakon 1958., neA�e putovati na SP.