14.12.2018

Sedam klubova osiguralo plasman u 1/8 finala Lige prvaka!

Objavljeno : 27-11-2018 23:49h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nakon petog kola Lige prvaka grupne faze nekoliko je slavnih klubova izborilo plasman u drugi krug. Nogometaši Reala, Bayerna, Juventusa, Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Rome i Ajaxa izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka i prije posljednjeg kola po skupinama.

U derbiju skupine G, ali i večeri aktualni europski prvak Real Madrid je Rimu pobijedio Romu bez Džeke sa 2-0 osiguravši prvo mjesto u skupini.

U susretu E skupine uzdrmani Bayern je podsjetio na stare dane deklasiravši Benficu sa 5-1. Bavarci su u zadnja dva susreta primili čak šest golova osvojivši samo jedan bod u prvenstvu, no protiv portugalskog sastava su odigrali odlično. Strijelci za Bayern bili su Arjen Robben (13, 30), Robert Lewandowski (36, 51) i Franck Ribery (77), dok je pogodak za goste zabio u 46. minuti Gedson Fernandes.

U skupini H Juventus je pobijedio Valenciju sa 1-0 i osigurao prolaz, a dalje ide i Manchester United koji je teškom mukom porazio Young Boyse sa 1-0.

“Stara dama” je špansku obranu probila u 60. minuti golom Marija Mandžukića na asistenciju Cristiana Ronalda. Bio je to Mandžukićev prvijenac u LP.

U drugom susret Manchester United je slomio Švicarce tek u sudačkoj nadoknadi, a zabio je Fellaini. U skupini F Šahtar je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 3-2 i otvorio si vrata prolaz, dok su Lyon i City odigrali 2-2.

Tagovi: Liga prvaka