14.11.2019

SAN SE NASTAVLJA: Ajax srušio Tottenham!

Objavljeno : 30-04-2019 23:34h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Ajax je došao do minimalne pobjede na gostovanju kod Tottenhama. Kopljanici su tako nastavili niz, porazivši Spurse po prvi put u takmičenju i tako stekli prednost pred uzvrat.

Ajax je odlično otvorio utakmicu i poveo u 15. minutu pogotkom van de Beeka. Gosti su odigrali brzu akciju s krila prema sredini, gdje Ziyech fantastičnim pasom upošljava van de Beeka, koji pored uspavane obrane Spursa prima loptu i nakon trzaja matira nemoćnog Llorisa.

Spursi su nakon prekida podigli razinu igre i postali opasniji za gol gostiju. Ipak na poluvrijeme se otišlo prednošću Ajaxa od 1-0.

Tottenham u drugo poluvrijeme kreće ofenzivnije i preuzima igru.

Gosti se brane i pokušavaju prijetiti iz kontranapada. Iz jedne takve tranzicije u 77. minuti Kopljanici skoro dolaze do povećanja vodstva, ali udarac Neresa pogađa stativu gola. Domaćin do kraja utakmice nije uspio zabiti i odlazi na uzvrat s negativnim rezultatom.

Tagovi: Ajax  Liga prvaka  Tottenham