18.11.2018

Real ponižen i posramljen u El Clasicu na Camp Nouu!

Objavljeno : 28-10-2018 18:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Lopetegui nastavlja jahati prema tituli gubitnika sezone. Iz španske reprezentacije otišao je samo dva dana prije početka SP-a kako bi preuzeo madridski Real, a u Realu bi mogao ekspresno dobiti otkaz.

Realova obrana izgledala je vrlo loše i Barcelona je to itekako koristila. Rano je došla do pogotka, već u 11. minuti Alba je prošao lijevom stranom, ubacio u sredinu za Coutinha koji lakoćom zabija za vodstvo.

Nakon 2:0 u prvom dijelu, u drugo poluvrijeme dosta bolje je ušao Real. Uslijedilo je razdoblje igre u kojem su Madriđani izgledali puno bolje i mogli doći i do poravnanja, ali sve što su uspjeli bilo je samo smanjenje na 2:1.

U 50. minuti Marcelo je smanjio na 2:1 nakon što je primio loptu u kaznenom prostoru, izborio se za prostor i lakoćom zabio.

Real Madrid je još imao jednu veliku priliku kada je Benzema glavom pucao loše iz dobre pozicije, a onda je Barcelona u 75. minuti došla do trećeg gola. Ponovno je strijelac bio Suarez, tu su se gosti potpuno raspali i Suarez svojim trećim golom te Arturo Vidal zaključili su priču.