26.5.2018

Real Madrid izbacio Bayern i plasirao se u 1/2 finale!

Objavljeno : 18-04-2017 23:29h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Hat-trickom Ronalda i uz pomoA� maA�arske sudaA?ke trojke, nogometaA?i madridskog Reala svladali su Bayern s 4:2 u produA?etku uzvratne utakmice A?etvrtfinala Lige prvaka te izborili mjesto meA�u A?etiri najbolje momA?adi LP.

Neke od Realovih prilika ostale su neiskoriA?tene zbog sebiA?nosti Cristiana Ronalda. U 36. minuti je odluA?io sam zavrA?iti kontru “2 na 1” u kojoj je mogao dodati Benzemi. Ovako je PortugalA?ev udarac zavrA?io u Neueru. Sedam minuta poslije ponovno je Ronaldo bio u dobroj poziciji s lijeve strane, ali je sa desetak metara promaA?io vrata.

No, veA� poA?etkom drugog poluvremena situacija na terenu se potpuno promijenila. U 51. minuti Robben je dobio povratnu loptu na desetak metera, ali malo iza leA�a pa nije uspio uputiti snaA?an udarac. Ipak, lopta je iA?la prema mreA?i, ali je sa gol-crte glavom oA?istio Marcelo. Ni minutu poslije Robben je ponovno bio u naslovnoj ulozi.

Sjurio se u kazneni prostor s lijeve strane, Casemiro ga je sruA?io, a Kassai opravdano pokazao na bijelu taA?ku. Najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski uzeo je loptu i mirno realizirao kazneni udarac.

U 74. minuti je i Luka ModriA� doA?ao u priliku testirati ponajboljeg svjetskog vratara, ali je Neuer bio siguran. No, dvije minute poslije Cristiano Ronaldo je po treA�i put u dvije utakmice uspio svladati njemaA?kog golmana.

Casemiro je izborio loptu na 30-ak metara i uputio odliA?an centarA?ut.

Ronaldo je za trenutak izbjegao paA?nji A?uvara i preciznim udarcem glavom postigao svoj 101. pogodak u europskim takmiA?enjima za izjednaA?enje.

Samo dvije minute trajalo veselje domaA�ih navijaA?a. Sergio Ramos bio je kljuA?an igraA? u osvajanju posljednja dva naslova europskog prvaka, a u ovom je dvoboju pomogao Bayernu da izbori dodatnih pola sata.

MaA�arski arbitar je sa svojim pomoA�nicima pomogao aktualnom europskom prvaku i u produA?etku. Sergio Ramos se iskupio za autogol u 105. minuti kad je ubacio za Cristiana Ronalda. Portugalac je primio loptu prsima, spustio na lijevu nogu i pogodio za 2-2. PortugalA?ev pogodak trebao je biti poniA?ten, ali Kassaijev pomoA�nik je propustio signalizirati zaleA�e u kojem se Ronaldo nalazio kad mu je lopta upuA�ena.

Potpuno iscrpljeni nogometaA?i Bayerna potpuno su pali u drugoj polovici produA?etka, kad je Real postigao joA? dva pogotka za rezultatski uvjerljivu pobjedu. U 109. minuti Marcelo je projurio kroz statiA?nu obranu Bavaraca, izaA?ao sam pred Neuera te asistirao usamljenom Cristianu Ronaldu za njegov stoti pogodak u Ligi prvaka.

Tri minute poslije Asensio je uzeo loptu proA?ao po desnoj strani i pogodio suprotni kut Neuerovog gola za konaA?nih 4-2 i prolaz Reala.