25.6.2017

Real Madrid izbacio Bayern i plasirao se u 1/2 finale!

Objavljeno : 18-04-2017 23:29h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Hat-trickom Ronalda i uz pomoć mađarske sudačke trojke, nogometaši madridskog Reala svladali su Bayern s 4:2 u produžetku uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka te izborili mjesto među četiri najbolje momčadi LP.

Neke od Realovih prilika ostale su neiskorištene zbog sebičnosti Cristiana Ronalda. U 36. minuti je odlučio sam završiti kontru “2 na 1” u kojoj je mogao dodati Benzemi. Ovako je Portugalčev udarac završio u Neueru. Sedam minuta poslije ponovno je Ronaldo bio u dobroj poziciji s lijeve strane, ali je sa desetak metara promašio vrata.

No, već početkom drugog poluvremena situacija na terenu se potpuno promijenila. U 51. minuti Robben je dobio povratnu loptu na desetak metera, ali malo iza leđa pa nije uspio uputiti snažan udarac. Ipak, lopta je išla prema mreži, ali je sa gol-crte glavom očistio Marcelo. Ni minutu poslije Robben je ponovno bio u naslovnoj ulozi.

Sjurio se u kazneni prostor s lijeve strane, Casemiro ga je srušio, a Kassai opravdano pokazao na bijelu tačku. Najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski uzeo je loptu i mirno realizirao kazneni udarac.

U 74. minuti je i Luka Modrić došao u priliku testirati ponajboljeg svjetskog vratara, ali je Neuer bio siguran. No, dvije minute poslije Cristiano Ronaldo je po treći put u dvije utakmice uspio svladati njemačkog golmana.

Casemiro je izborio loptu na 30-ak metara i uputio odličan centaršut.

Ronaldo je za trenutak izbjegao pažnji čuvara i preciznim udarcem glavom postigao svoj 101. pogodak u europskim takmičenjima za izjednačenje.

Samo dvije minute trajalo veselje domaćih navijača. Sergio Ramos bio je ključan igrač u osvajanju posljednja dva naslova europskog prvaka, a u ovom je dvoboju pomogao Bayernu da izbori dodatnih pola sata.

Mađarski arbitar je sa svojim pomoćnicima pomogao aktualnom europskom prvaku i u produžetku. Sergio Ramos se iskupio za autogol u 105. minuti kad je ubacio za Cristiana Ronalda. Portugalac je primio loptu prsima, spustio na lijevu nogu i pogodio za 2-2. Portugalčev pogodak trebao je biti poništen, ali Kassaijev pomoćnik je propustio signalizirati zaleđe u kojem se Ronaldo nalazio kad mu je lopta upućena.

Potpuno iscrpljeni nogometaši Bayerna potpuno su pali u drugoj polovici produžetka, kad je Real postigao još dva pogotka za rezultatski uvjerljivu pobjedu. U 109. minuti Marcelo je projurio kroz statičnu obranu Bavaraca, izašao sam pred Neuera te asistirao usamljenom Cristianu Ronaldu za njegov stoti pogodak u Ligi prvaka.

Tri minute poslije Asensio je uzeo loptu prošao po desnoj strani i pogodio suprotni kut Neuerovog gola za konačnih 4-2 i prolaz Reala.