15.12.2017

Real Madrid u finalu Super kupa bolji od Manchestera!

Objavljeno : 08-08-2017 22:46h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Real je obranio naslov pobjednika europskog Superkupa pobijedivši Manchester United 2:1 na prepunom stadionu Filipa II u Skopju.

Strijelci za Špance bili su Casemiro i Isco, a za Crvene vragove smanjio je Romelu Lukaku. Jose Mourinho imat će za čime žaliti jer je prvi gol za Real pao iz očiglednog ofsajda. Kraljevski uvjerljivije je otvorio i već u trećoj minuti preko Garetha Balea prvi put zaprijetio Davidu De Gei, po ubačaju iz kornera Velšanin je opalio silovito, ali lopta je otišla preko prečke.

United je većinu prvog poluvremena proveo u podređenom položaju, ali u sedmoj minuti Henrikh Mkhytarjan umalo ga je doveo u prednost, Armenac je sjajno gurnuo kroz noge Sergiju Ramosu, ostao jedan na jedan s Navasom, ali spotaknuo se u vlastitu nogu i uprskao sjajnu priliku.

U 16. minuti Casemiro je najavio svoju veliku večer pogodivši prečku glavom nakon ubačaja iz kuta, a u 24. minuti popravio je propušteno desetak minuta ranije zabivši nakon dodavanja Danija Carvajala.

Španac je ubacio na peterac Uniteda, a Brazilac uklizao i zabio za vodstvo.

No Mourinho će imati što za reći nakon ovog gola jer je Casemiro bio desetak centimetara u zaleđu. Ali Realov brazilski veznjak dokazao je da uživa na najsjanijim pozornicama, nakon gola Juventusu u finalu Lige prvaka upisao se među strijelce i u finalu Superkupa.

Real je do konca poluvremena zadržao prednost, a već pri početku drugog ju je udvostručio. U 52. minuti Gareth Bale i Isco dvostrukim dodavanjem izbacili su cijelu obranu Uniteda, španjolski veznjak ostao je sam pred golmanom Uniteda i rutinski zavukao loptu u malu mrežu.

U 60. minuti sve se vratilo na staro i ponovno je zaprijetio Real Madirid, sjajni Gareth Bale probio je po desnoj strani i oslobodio se na desetak metara od gola Uniteda te silovito opalio, no pogodio je u prečku.

Već u idućoj akciji Romelu Lukaku je kaznio propuštenu priliku Kraljevskog kluba, Nemanja Matić opalio je s 20-ak metara, Navas je obranio, ali samo do robusnog Belgijca koji ovaj puta nije mogao promašiti.

Manchester United mogao se potpuno vratiti u 80. minuti. Marcus Rashford pobjegao je obrani Reala i morao je samo savladati Jesusa Navasa, ali golman Reala sjajno je reagirao i nogom skrenuo udarac u korner.

Kraljevski klub do kraja susreta sačuvao je kapital jednog gola i uzeo svoj drugi europski Superkup zaredom, odnosno treći u četiri godine.