17.7.2018

Real Madrid u finalu Super kupa bolji od Manchestera!

Objavljeno : 08-08-2017 22:46h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Real je obranio naslov pobjednika europskog Superkupa pobijedivA?i Manchester United 2:1 na prepunom stadionu Filipa II u Skopju.

Strijelci za A�pance bili su Casemiro i Isco, a za Crvene vragove smanjio je Romelu Lukaku. Jose Mourinho imat A�e za A?ime A?aliti jer je prvi gol za Real pao iz oA?iglednog ofsajda. Kraljevski uvjerljivije je otvorio i veA� u treA�oj minuti preko Garetha Balea prvi put zaprijetio Davidu De Gei, po ubaA?aju iz kornera VelA?anin je opalio silovito, ali lopta je otiA?la preko preA?ke.

United je veA�inu prvog poluvremena proveo u podreA�enom poloA?aju, ali u sedmoj minuti Henrikh Mkhytarjan umalo ga je doveo u prednost, Armenac je sjajno gurnuo kroz noge Sergiju Ramosu, ostao jedan na jedan s Navasom, ali spotaknuo se u vlastitu nogu i uprskao sjajnu priliku.

U 16. minuti Casemiro je najavio svoju veliku veA?er pogodivA?i preA?ku glavom nakon ubaA?aja iz kuta, a u 24. minuti popravio je propuA?teno desetak minuta ranije zabivA?i nakon dodavanja Danija Carvajala.

A�panac je ubacio na peterac Uniteda, a Brazilac uklizao i zabio za vodstvo.

No Mourinho A�e imati A?to za reA�i nakon ovog gola jer je Casemiro bio desetak centimetara u zaleA�u. Ali Realov brazilski veznjak dokazao je da uA?iva na najsjanijim pozornicama, nakon gola Juventusu u finalu Lige prvaka upisao se meA�u strijelce i u finalu Superkupa.

Real je do konca poluvremena zadrA?ao prednost, a veA� pri poA?etku drugog ju je udvostruA?io. U 52. minuti Gareth Bale i Isco dvostrukim dodavanjem izbacili su cijelu obranu Uniteda, A?panjolski veznjak ostao je sam pred golmanom Uniteda i rutinski zavukao loptu u malu mreA?u.

U 60. minuti sve se vratilo na staro i ponovno je zaprijetio Real Madirid, sjajni Gareth Bale probio je po desnoj strani i oslobodio se na desetak metara od gola Uniteda te silovito opalio, no pogodio je u preA?ku.

VeA� u iduA�oj akciji Romelu Lukaku je kaznio propuA?tenu priliku Kraljevskog kluba, Nemanja MatiA� opalio je s 20-ak metara, Navas je obranio, ali samo do robusnog Belgijca koji ovaj puta nije mogao promaA?iti.

Manchester United mogao se potpuno vratiti u 80. minuti. Marcus Rashford pobjegao je obrani Reala i morao je samo savladati Jesusa Navasa, ali golman Reala sjajno je reagirao i nogom skrenuo udarac u korner.

Kraljevski klub do kraja susreta saA?uvao je kapital jednog gola i uzeo svoj drugi europski Superkup zaredom, odnosno treA�i u A?etiri godine.