19.9.2019

REAL BEZ RONALDA: Atletico osvojio europski Superkup!

Objavljeno : 15-08-2018 23:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U prvom gradskom derbiju u istoriji koji se igrao u europskom Superkupu, nogometaši Atletico Madrida došli su do svog trećeg trofeja u europskom Superkupu, svladavši branitelje naslova Reala sa 4-2.

Već u prvoj minuti šok za Real.Diego Godin je uputio dugu loptu na imenjaka Costu, koji glavom šalje loptu sebi u prostor, prolazi Varanea i zakucava iz vrlo teškog ugla za rano vodstvo momčadi Atletica. Gol je pao u 49. sekundi utakmice, što je najbrži gol u istoriji europskog Superkupa.

Pritisak kraljevskog kluba materijalizirao se u 27. minuti.

Bale je projurio po desnoj strani, branič Atletica Hernandez je ‘progutao prašinu’, da bi Velšanin potom centrirao Benzemi koji glavom poništava vodstvo Rojiblancosa. Juanfran je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu prilikom jednog duela u zraku sa Benzemom, a precizan sa bijele točke bio je Sergio Ramos koji je Oblaka poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Igrači Atletica uspjeli su probiti bedem obrane Reala, da bi Correa koji je ušao u kazneni prostor Navasa uputio povratnu loptu na peterac gdje se našao Diego Costa koji je poentirao za drugo izjednačenje na utakmici.

U produžecima je Real ponovno preuzeo inicijativu, zaprijetili su preko Danija Carvajala, ali slovenski golman je obranio njegov pokušaj.

Potom je uslijedio klasični Atleticov presing. U 98. minuti nakon velike greške Raphaela Varanea, lopta je došla do Parteya, koji je ušao u drugom dijelu. Veznjak Gane je ubacio na vrh šesnaesterca odakle Niguez iz prve, krasnim volejem, šalje loptu u gol za vodstvo Atletica 3-2 u 98. minuti.

Konačni kraj Reala i velikih 4-2 za Atletico potpisao je Koke.