22.9.2017

PSG očitao lekciju Barceloni; Benfica bolja od Dortmunda

Objavljeno : 14-02-2017 22:38h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras su odigrane prve utakmice osmine finala Lige prvaka, najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi, a igralo se u Parizu i Lisabonu.

PSG je večeras na svom Parku Prinčeva dočekao Barcelonu i odigrao svoju vjerovatnu najbolju utakmicu u posljednjoj deceniji. Parižani su sa uvjerljivih 4:0 porazili katalonskog giganta, a već od samog početka PSG je vršio pritisak na odbranu Barcelone, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Pritisak se isplatio u 18. minuti utakmice kada je Angel Di Maria pogodio sjajno iz slobodnog udarca, a i nakon gola PSG je nastavio sa svojom igrom, pa je u 40. minuti za 2:0 pogodio januarsko pojačanje Julian Draxler.

Nastavak utakmice nije donio promjenu u Barcinoj igri, PSG je nastavio sa sjajnom predstavom. Igrao se 55. minut kada je sjajni Di Maria postigao još jedan fenomenalan gol i na sjajan način sam sebe počastio za svoj 29. rođendan. Konačnih 4:0 postavio je Edinson Cavani u 72. minuti, do kraja utakmice Barcelona je pokušavala smanjit prednost, ali nisu uspjeli.

Drugu utakmicu večeras odigrali su Benfica i Borussia Dortmund u Lisabonu, a uspješniji je bio domaćin sa miminalnih 1:0. Pobjedu Benfici donio je Kostas Mitroglu na početku drugog poluvremena u 48. minuti, a treba naglasiti da je Aubameyang promašio penal 58. minuti utakmice.