25.5.2018

PSG oA?itao lekciju Barceloni; Benfica bolja od Dortmunda

Objavljeno : 14-02-2017 22:38h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

VeA?eras su odigrane prve utakmice osmine finala Lige prvaka, najelitnijeg klupskog takmiA?enja u Evropi, a igralo se u Parizu i Lisabonu.

PSG je veA?eras na svom Parku PrinA?eva doA?ekao Barcelonu i odigrao svoju vjerovatnu najbolju utakmicu u posljednjoj deceniji. PariA?ani su sa uvjerljivih 4:0 porazili katalonskog giganta, a veA� od samog poA?etka PSG je vrA?io pritisak na odbranu Barcelone, A?to se ispostavilo kao pun pogodak.

Pritisak se isplatio u 18. minuti utakmice kada je Angel Di Maria pogodio sjajno iz slobodnog udarca, a i nakon gola PSG je nastavio sa svojom igrom, pa je u 40. minuti za 2:0 pogodio januarsko pojaA?anje Julian Draxler.

Nastavak utakmice nije donio promjenu u Barcinoj igri, PSG je nastavio sa sjajnom predstavom. Igrao se 55. minut kada je sjajni Di Maria postigao joA? jedan fenomenalan gol i na sjajan naA?in sam sebe poA?astio za svoj 29. roA�endan. KonaA?nih 4:0 postavio je Edinson Cavani u 72. minuti, do kraja utakmice Barcelona je pokuA?avala smanjit prednost, ali nisu uspjeli.

Drugu utakmicu veA?eras odigrali su Benfica i Borussia Dortmund u Lisabonu, a uspjeA?niji je bio domaA�in sa miminalnih 1:0. Pobjedu Benfici donio je Kostas Mitroglu na poA?etku drugog poluvremena u 48. minuti, a treba naglasiti da je Aubameyang promaA?io penal 58. minuti utakmice.