24.5.2019

PSG minimalno slavio u prvom meA?u 1/8 finala Lige prvaka

Objavljeno : 16-02-2016 22:44h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U prvoj utakmici 1/8 finala Lige prvaka nogometaA?i PSG-a su na Parku prinA?eva u Parizu pobijedili Chelsea s 2:1 te tako doA?li do minimalne prednosti uoA?i uzvrata koji je na rasporedu 9. marta u Londonu.

MomA?ad Laurenta Blanca je od prve sekunde krenula u opsadu Chelseajeva gola, ali prvu veliku priliku su imali gosti. U 23. minuti ubaA?aj Pedra je doA?ao je na glavu Diega Coste koji je pucao s pet metara, ali veA?eras sjajni golman Trapp je uspio odbiti loptu na preA?ku.

PSG je svoju premoA� okrunio u 39. minuti iz slobodnjaka koji je skrivio Mikel. S dvadesetak metara je opalio IbrahimoviA�, a lopta je okrznula Mikela i prevarila Courtoisa. IbrahimoviA�u je to bio 46. pogodak u LP.

U sudaA?koj nadoknadi prvog dijela Mikel se iskupio za prethodni peh izjednaA?ujuA�im pogotkom. Nakon ubaA?aja iz kornera Diego Costa je glavom prenio loptu do potpuno samog Nigerijca kojem nije bilo teA?ko zabiti.

U 73. minuti u igru je uA?ao Urugvajac Edinson Cavani, a samo pet minuta kasnije Urugvajac je zabio pobjedniA?ki pogodak. Di Maria je briljantno proigrao Cavanija koji je izbio pred Courtoisa i iskosa s desne strane provukao belgijskom golmana loptu kroz noge za konaA?nih 2:1.

InaA?e, ovo je prvi poraz privremenog Chelseajevog trenera Guusa Hiddinka otkad je na klupi zamijenio Josea Mourinha. PSG je, pak, bez poraza u 23 utakmice u nizu, raA?unajuA�i sva takmiA?enja. Sjajan niz pariA?kih Svetaca.