12.12.2019

PRVI PORAZ LIVERPOOLA: City slavio na Etihadu!

Objavljeno : 03-01-2019 22:11h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Etihad je bio poprištem derbija 21. kola Premiershipa u kojem je vodeći Liverpool došao na noge aktualnom branitelju naslova Cityu, koji se uoči ove utakmice nalazio na 7 bodova zaostatka za klubom iz grada Beatlesa.

Do prve velike prilike čekali smo 18 minuta, kada je Liverpool u dva navrata u vrlo kratkom periodu imao fenomenalnu šansu za doći do gola, ali prvo je Mane pogodio stativu, a potom je Stones napucao Edersona i odmah zatim skinuo loptu s crte. Lopta je praktički cijelim obujmom prešla liniju, ali ostalo je samo 11 milimetara, koji bi mogli biti ključni, ako – u još dugoj prvenstvenoj utrci – City uspije obraniti naslov prvaka u Premier ligi.

Potom su domaći ponovno imali kraći period presinga pa su u drugoj polovici prvog poluvremena imali nekoliko manje izglednih prilika, a u 41. minuti stigli su do vodećeg gola. Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, ali bez većih šrilika. Nakon što se igra stabilizirala opet su Redsi priprijetili, ali jedan sumnjiva situacija dogodila se u 52. minuti kada je Milner rukama srušio Sterlinga, ali sudac Taylor procijenio je da nije bilo dovoljno za penal. Važno je spomenuti opasan start Kompanya nad Salahom kojega je sudac okarakterizirao kao nedovoljno opasnim za crveni karton.

Nakon što je promašio vrlo izglednu priliku u 63. minuti, Firmino zabija izjednačujući gol. Alexander-Arnold je izbacio Sanea na desnoj strani, potom pronalazi Robertsona na drugoj stativi koji iz prvog dodira asistira Brazilcu. Napadač Redsa nije imao nikakvih problema glavom poslati loptu u nebranjenu mrežu s pet metara. Nije se dugo čekalo na novi pogodak.

Fantastičnu akciju odigrali su ‘Građani’. Sterling je pametno izbjegao ofsajd, Aguero je inteligentno odvukao svoje čuvare da bi iza njegovih leđa utrčao Sane. Nijemac prima loptu od Sterlinga i oštrim udarcem zabija od stativu za – ispostavit će se – konačnih 2-1 i nastavak borbe za obranu naslova.

Ovo je Kloppu bio prvi prvenstveni poraz ove sezone, a osim toga, i prvi put da su na jednoj utakmici primili dva pogotka od aprila i utakmice s WBA.