25.5.2018

Poznato pet novih uA?esnika grupne faze Lige prvaka

Objavljeno : 23-08-2016 23:52h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Poznato je pet novih sudionika ovogodiA?nje grupne faze Lige prvaka. To su Porto, Monaco, Celtic, Ludogorec i Legia VarA?ava.

NajveA�i posao veA?eri svakako je obavio Porto, koji je nokautirao Romu usred Olimpica sa 3:0! Prvi A?ok za domaA�e stigao je veA� u 8. minuti, kada je poslije prekida glavom zabioA�Felipe, strijelac nesretnog autogola u prvoj utakmici koja je zavrA?ila 1:1.A�No, nije tu bio kraj Rominim mukama. Tek A?to su se oporavili i pomalo doA?li k sebi, uslijedio je novi teA?ak udarac. U 39. minuti jedan od najiskusnijih na terenu, Romin kapitenA�Daniele De Rossi, grubo i nepotrebno faulirao je Maxi Pereiru i zaradio direktno iskljuA?enje.

DomaA�i su u nastavak krenuli s nadom u A?ude, no ona je brzo ugasla u 50. minuti kada je, takoA�er direktno zbog nepotrebnog i A?estokog nasrtaja, iskljuA?en i Emerson Palmieri. Rimljani su tako u 140 minuta uspjeli dobiti tri crvena kartona (u prvoj utakmici iskljuA?en je Vermaelen) i tu je bilo jasno da je sve gotovoa��A�DoduA?e, Roma je s devetoricom nekako pritisnula, A?ak i zamalo zabila za 1:1, no kad ju je izmorio, Porto ju je i dotukao a�� golovima Layuna u 73. i Corone u 75. minuti.

U joA? jednom jakom obraA?unu do Lige prvaka doA?ao je i Monaco. Francuski klub drA?ao je a�znulua�? protiv Villarreala nakon 2:1 pobjede u A�panjolskoj, a onda u sudaA?koj nadoknadi pogotkom Fabinha iz penala potvrdio plasman u najelitnije klupsko natjecanje. Danijel SubaA?iA� branio je A?itavu utakmicu.

Do Lige prvaka doA?ao je i Ludogorec, bez previA?e stresa, remiziravA?i 2:2 kod Viktorije Plzen nakon A?to je kod kuA�e slavio s 2:0 . Puno dramatiA?nije bilo je zato u Izraelu i Poljskoj, gdje su favoriti opasno visjeli.

Celtic je imao 5:2 s domaA�eg terena protiv Hapoel Beer Sheve, no u uzvratu se veA� na startu drugog poluvremena suoA?io sa zaostatkom 0:2. Izraelcima je trebao joA? jedan gol, ali A�koti su ipak izdrA?ali do kraja.

U VarA?avi je Dundalk poveo protiv LegijeA�golom u 19. minuti, a od sredine nastavka bio je i sa A?ovjekom viA?e nakon drugog A?utog kartona Hlouseka. TraA?ili su Irci gol za 2:0 s kojih bi izborili produA?etke, ali nisu ga pronaA?li. U sudijskoj nadoknadi Legia je doA?la do izjednaA?enja i tako rijeA?ila dileme.