22.9.2017

Plastika se istopila: Monaco izbacio City iz Lige prvaka!

Objavljeno : 15-03-2017 22:37h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras su odigrane i preostale dvije utakmice osmine finala lige prvaka, a prolaze među osam najboljih ostvarili su Monaco i Atletico Madrid.

Sjajna utakmica odigrana ja večeras u Monaco, a tim iz Kneževine uspio je nadoknaditi dva gola zaostatka iz prve utakmice i izbaciti Manchester City, a poveli su već nakon osam minuta, golom Mbappea na asistenciju Silve.

Nastavio je Monaco u sjajnom ritmu, a do nuliranja prednosti Cityja stigli su u 29. minuti preko Fabihna, kojem je sjajno ostavio loptu Mendes. U drugom poluvremenu timu iz Engleske trebao je jedan gol za prolaz dalje, a pred golom Subašića promašeno je mnoštvo prilika, ipak u 71. minuti pogodio je Sane za 2:1 i veliku radost navijača i igrača Manchester Cityja.

Ipak njihovo slavlje nije trajalo dugo, samo šest minuta kasnije Bakayoko je pogodio za konačnih 3:1 i Monaco odveo među osam najboljih u Evropi.

U drugoj utakmici večeras, u Madridu su se sastali Atletico i Bayer Leverkusen. Utakmica je završila 0:0, pa je španski tim zahvaljujući rezultatu iz prve utakmice, 2:4, ostvario prolazak u četvrtinu finala Lige prvaka.

Pored Monaca i Atletico Madrida, prolaze su ranije osigurali: Real Madrid, Barcelona, Bayern Munchen, Borussia Dortmund, Leicester i Juventus.