19.9.2019

Oslabljeni Bayern na Allianz Areni poražen od Reala!

Objavljeno : 25-04-2018 22:38h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Realje s 2:1 pobijedio Bayern na Allianz Areni u prvoj utakmici polufinala LP i time napravio veliki korak prema trećem uzastopnom finalu.

U prvih 15 minuta, što zbog opetovanih pogrešaka, što zbog kvalitetnog pritiska na loptu, niti jedna momčad nije uspijevala kontrolirati ritam i preuzeti kontrolu, a samim time niti stvoriti kvalitetnu priliku pred golom.

I upravo je u takvom ogledu snaga pao pogodak, nakon što je Bayern brzom tranzicijom probio blok Reala te je James sjajno uposlio Kimmicha koji je s desne strane sjajnim šutom prevario Navasa.

Real, kao što biva u ovih zadnjih par godina, bio je najbolji kada je igrao najgore i kada je najviše trebalo. Na jednu odbijenu loptu naletio je Marcelo, opalio svom snagom i poentirao za 1:1 u 44. minuti utakmice.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u identičnom tonu prvih desetak minuta, Bayern je nešto bolje držao loptu, ali niti jedna ekipa nije ništa napravila do 57. minute. Identično kao i u prvom poluvremenu, Real je ni iz čega zabio gol nakon greške protivnika. Ovaj put je Marco Asensio, koji je zamijenio Isca na poluvremenu, iskoristio pogrešku Bayerna i pogodio za 2:1.

Iako je bilo prilika, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.