18.11.2018

Noćna mora za Mourinha: United ponovo izgubio!

Objavljeno : 29-09-2018 15:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sve lošije i lošije izgleda Manchester United i ne može se reći da je to nešto neočekivano. Naime niti prošle sezone Jose Mourinho nije stvorio neku veliku igru, ali uspio je na kraju odvući Manchester u Ligu prvaka i krenulo se ispočetka. Prijelazni rok bio je dosta skroman, nisu dovedeni igrači onakvog profila kakav Manchester treba i ovo je posljedica toga.

Već u petoj minuti lijepa akcija West Hama, sjajno raspoloženi Pablo Zabaleta s desne strane odlično je ubacio pred gol za Felipea Andersona koji iz blizine bez problema pogađa za 1:0 domaćina. U završnici prvog dijela 2:0 za West Ham. Marko Arnautović došao je do loptu u 16 metara, tražio poziciju za šut i onda s 14-15 metara zapucao, lopta je pogodila Lindelofa i prevarila De Geu te završila u mreži.

Nakon ovog šoka za United, očekivao se agresivniji ulazak u drugi dio, ali West Ham je jako dobro stajao na terenu i nije dozvolio neki veliki pritisak. Ipak u 71. minuti gosti smanjuju. Luke Shaw ubacio je iz kornera, na prvoj vratnici bio je Marcus Rashford i krasno petom skrenuo loptu u mrežu. Samo tri minute trajalo je zadovoljstvo gostiju, vrlo brzo je West Ham pobjegao na dva gola prednosti. Krasnu loptu u prostor poslao je Mark Noble, Smalling je zaspao i nije izašao iz zaleđa te Arnautović posve sam dolazi pred De Geu i lakoćom zabija za novi potopo velikog kluba…