14.11.2019

NIŠTA BEZ BOSANCA: Gojak odveo Dinamo u LP!

Objavljeno : 27-08-2019 23:36h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Dinamo iz Zagreba je u Trondheimu obranio prednost 2:0 iz Zagreba i remijem protiv Rosenborga izborio plasman u skupinu Lige prvaka.

Dinamo je opasno živio na sjeveru Norveške, odigrali su katastrofalno prvo poluvrijeme i kada se očekivala prava drama spas je došao briljantnom potezu i golu našeg Amera Gojaka 19 minuta prije kraja. Rosenborg se potvrdio kao težak protivnik, odlično su odigrali prvi dio, ali su u drugom pali i fizički i psihički, što je hrvatski prvak iskoristio i ostvario plasman u Ligu prvaka.

Zanimljivo, Dinamo na gostovanjima u kvalifikacijama za europske kupove nije izgubio već osam godina, odnosno od gostovanja kod Malmoa. Čak 23 utakmice Modri nisu pognute glave napustili gostujući travnjak.