23.6.2018

Ne pomaA?u dolari i A?eici: Real Madrid izbacio P$G!

Objavljeno : 06-03-2018 22:37h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Real Madrid ostvario je plasman u A?etvrtfinale Lige prvaka nakon A?to su veA?eras savladali PSG u Parizu sa 2:1, a ukupan rezultat bio je 5:2.

Prvu pravu priliku imali su gosti, kada je Ramos opalio unutar kaznenog prostora nakon prodora i ubaA?aja Vazqueza na desnom krilu a�� golman domaA�e ekipe Areola je bio prisiljen na svoju prvu pravu obranu.

MeA�utim, prvo poluvrijeme je, barem po dojmu, pripalo Realu a�� imali su i drugu veliku priliku kada je Benzema izaA?ao jedan na jedan pred Areolu, nakon pogreA?ke zadnjeg reda PSG-a, ali mu je golman domaA�ih obranio.

Drugo poluvrijeme poA?elo je u viA?e-manje istom tonu iako je PSG pokuA?ao uzeti viA?e inicijative u izgradnji igre. MeA�utim, tek neA?to viA?e od pet minuta da Ronaldo zabije i praktiA?ki rijeA?i pitanje prolaska. PSG je pokuA?avao organizirati napad iz zadnje linije, ali je Dani Alves poklonio loptu Asensiu, koji je povukao na lijevoj strani, izvukao A?uvara, gurnuo Vazquezu koji je savrA?eno centrirao za Portugalca koji je glavom zabio za 1:0.

Nakon sat vremena igre, Emery je izvukao svog osiguraA?a, Mottu, i ubacio joA? jednu osmicu a�� Pastorea, A?to je postavilo uzorak do kraja utakmice a�� PSG je bacio sve u napad, A?to je ostavilo puno prostora Realu u tranziciji.

Utakmica je, a time i pitanje prolaznika, bila je praktiA?ki rijeA?ena u 67. kada je Marco Verratti dobio drugi A?uti i ostavio PSG sa desetoricom.

U sliA?nom, rascjepkanom, ritmu prepunom pogreA?aka igralo se do kraja, a to najbolje pokazuju i dva pogotka koja su pala a�� pogoci Cavanija, koji je PariA?anima dao trunku nade u 71. minuti, i Casemira, koji je potvrdio pobjedu Reala, pali su na isti naA?in a�� nakon guA?ve u kaznenom udarcu.

Tagovi: PSG  Real Madrid