24.11.2017

Minimalno slavlje Hrvatske protiv žilavih Kosovara

Objavljeno : 03-09-2017 16:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U nastavku kvalifikacijske utakmice za nogometno SP 2018. između Hrvatske i Kosova, koja je u subotu prekinuta u 21. minuti zbog lošeg stanja maksimirskog travnjaka natopljenog kišom, hrvatska reprezentacija slavila je s 1:0 (0:0) pogotkom Domagoja Vide u 74. minuti.

Nastavak je započeo od 22. minute, kada je i prekinuta. Hrvatska je bila nadmoćna, iako je i gostujuća reprezentacija stvorila nekoliko obećavajućih situacija pred golom Danijela Subašića. Ipak, sve do 74. minute nije bilo pogodaka. Tada je Luka Modrić iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, a Domagoj Vida iskoristio statičnost gostujuće obrane te glavom sa šest metara svladao kosovskog kapitena Ujkanija.

Nakon sedam utakmica, tri kola prije završetka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, Hrvatska je sa 16 bodova vodeća u skupini I.

Tagovi: Hrvatska  Kosovo