14.11.2019

Messijev show za veliki korak Barce prema finalu LP!

Objavljeno : 01-05-2019 22:44h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Još jedna fantastična večer Lionela Messija dovela je Barcelonu na korak do plasmana u finale Lige prvaka. Barcelona je s visokih 3:0 u prvom polufinalnom dvoboju slavila protiv Liverpoola…

Obje ekipe imale su dobrih prilika, no obrane su još uvijek bile na visini zadatka. Ipak, jedna greška obrane bila je dovoljna da Barcelona postigne pogodak. Jordi Alba sjajno je ubacio, Joel Matip potpuno zaboravio na Luisa Suareza koji mu se iskrao iza leđa i klizećim startom zabio za 1:0.

Pogodak nije pretjerano uzdrmao Liverpool koji je nastavio s prilično hrabrom i ofenzivno orijentiranom igrom. U 35. minuti Jordan Henderson fantastično je proigrao Sadija Manea, ali Senegalac je iz stopostotne šanse poslao loptu preko gola. Do kraja prvog dijela, promjene rezultata više nije bilo, a Barcelona je mogla biti zadovoljna rezultatom.

U 59. minuti, Milner je mogao donijeti Redsima izjednačenje. Potpuno sam bio je veznjak Liverpoola na rubu šesnaesterca, očekivalo se da će natrčati na loptu i silovito potegnuti, no njegov udarac išao je točno u ruke golmana Barcelone.

Nije Barcelona imala rješenje za ofenzivnu igru gostiju, pa smo čak vidjeli i prilično nevjerojatan podatak o posjedu koji je bio u korist Liverpoola. No, nažalost po goste, ne pobjeđuju uvijek bolji. U 75. minuti, Lionel Messi je sve napravio, proigrao Suareza koji iz stopostotne šanse puca koljenom i pogađa gredu, ali lopta se odbija tačno na prsa Argentinca koji bez problema pogađa praznu mrežu.

Barcelona je osjetila da je Liverpool potonuo i krenula s novim pritiskom. Ako Barcelona nije bila na razini tijekom večerašnjeg susreta, sjajan je bio Messi, a ono što je napravio u 82. minuti bila je nova potvrda genijalnosti Argentinca. Pogodio je Messi s više od 25 metara iz slobodnog udarca u same rašlje i čak niti Alisson koji je fantastičnom paradom pokušao obraniti, nije došao blizu lopte.