14.11.2019

Messi čudesnim hat-trickom uništio Sevillu!

Objavljeno : 23-02-2019 18:44h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sve je lako kad imaš Lionela Messija. Potvrdu ove rečenice dobili su svi oni koji su gledali derbi utakmicu 25. kola Primere između Seville i Barcelone. Andalužanski klub je igrao dobro, dva puta imao vodstvo protiv Katalonaca, ali na drugoj strani je bio Messi koji je s hat-trickom i asistencijom za četvrti pogodak donio pobjedu svojoj momčadi (4:2).

Sevilla je jasno pokazala da se ne misli povući, odnosno da će igrati svoju igru i pritiskati protivnika, a posebno su domaćini bili agresivni u pritisku na posljednju liniju Barcelone koja nije pokazala preveliku sigurnost. Tako dobra igra urodila je plodom u 22. minuti kada je Ben Yedder brzim trkom povukao jedan kontranapad kroz sredinu te uposlio Navasa na desnoj strani. On je prizemnom loptom savladao Ter Stegena za veliko slavlje na tribinama.

No, slavlje nije dugo trajalo. U 26. minuti Messi se po prvi put upisao u strijelce i to na kakav način! S lijeve strane loptu je na 13-14 metara od gola ubacio Rakitić, a Argentinac ju je ‘stisnuo’ lijepim volejem pod prečku Vaclika. Dojam je da lopta čak nije dobro sjela na nogu Messiju, ali je on svejedno postigao prelijep gol.

Sevilla je na poluvrijeme ipak otišla s vodstvom. U 42. minuti je pritisak na obranu Barcelone urodio plodom pa Katalonci nisu uspjeli iznijeti loptu. Igrači Seville su došli do nje, a pravo je čudo kako su i asistent Sarabia i strijelac Mercado bili sami na lijevoj strani Barcelonine obrane. 2:1 za Andalužane.

Domaćini su vodstvo imali do 67. minute kada je Messi opet pokazao da je majstor. Samo na trenutak su ga igrači Seville ostavili samog u kaznenom prostoru, on je dobio loptu od Dembelea i sjajno se namjestio te neobranjivo povukao u gornji dio Vaclikinog gola.

Sevilla se nakon toga nije uspjela ponovo vratiti u vodstvo, a Messi je u 85. jednim ‘običnim’ golom došao do 50. hat-tricka u karijeri te ukupno 650. gola. Natrčao je Messi na loptu koju je Vaclika obranio i usmjerio utakmicu prema pobjedi svoje momčadi. A da bi tu pobjedu potvrdio Argentinac se pobrinuo asistencijom za Suareza u 3. minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je sada na 57 bodova, 10 više od Atletica koji ima utakmicu manje. Sevilla je na 5. mjestu s 37 bodova.

Tagovi: Barcelona  Lionel Messi