15.12.2018

Liverpool na rubu ispadanja, Napoli i PSG u dobitnoj poziciji

Objavljeno : 28-11-2018 23:14h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U petom kolu skupine C, sve momčadi su prije susreta bile u igri za prolaz skupine, a susreti PSG i Liverpoola te Napolija i Crvene Zvezde dali su određene odgovore te su slavlja na domaćem terenu približila Napoli i PSG prolasku skupine. No, krenimo redom sa rezultatima utakmica.

Na Parku Prinčeva su obje ekipe izašle s najjačim postavama i vidjeli smo od prve minute dinamičan nogomet u kojem su se akcije redale ispred oba šesnaesterca. Puno konkretniji bio je PSG, koji je kažnjavao svaku neopreznost i pogreške Redsa. Iz prve izgledne situacije u 13. minuti, vidjeli smo sjajnu akciju domaćina, koju je iz drugog plana okrunio Bernat, sjajno se zabivši u šesnaesterac i pogodio je za vodstvo domaćina.

Lopta se prije tog nespretno odbila od Van Dijka.

Za 2-0 smo vidjeli opet brzu akciju Parižana, koji ne opraštaju neodlučnost i pogreške momčadi s Anfielda, kojih je bilo na ovoj utakmici.

Mbappe je projurio kao munja, Cavanijev udarac brani Alisson, ali na pravom mjestu je Neymar, koji ne promašuje ovakve odbijance i poklone.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Angel Di Maria je skrivio kazneni udarac, kojeg je realizirao Milner. Tih 2-1 na poluvremenu bio je odličan rezultat za Redse, s obzirom na evidentnu dominaciju PSG-a do poluvremena i prikazanu igru. Do kraja utakmice, Liverpool je uspostavljao inicijativu, ali nije imao izgledniju priliku za poravnanje.

U drugoj utakmici ove skupine, Napoli je preuzeo vodstvo pobjedom protiv Crvene Zvezde te će s prvog mjesta skupine otići u goste Liverpoolu na Anfield.

Odbrana Zvezde pala je na ispitu već u 11. minuti, a strijelac je nakon udarca iz ugla bio Hamsik, nakon prebačene lopte s prve stative na drugu.

Na 2-0 povisio je Dries Mertens, može se reći poprilično naivno što se tiče obrane Zvezde, koja nije pratila od koga je prijetila najveća opasnost.

Svojim drugim pogotkom na susretu, Mertens je doveo Napoli u vodstvo od 3-0, što je pomalo i opustilo puno kvalitetnije domaćine pa je Zvezda pogotkom Bena smanjila na 3-1 u 57. minuti susreta.

Borussia je bila u prilici preuzeti vodstvo skupine A od Atletico Madrida bilo kakvom pobjedom protiv Bruggea, ali to im nije pošlo za nogom.

Barcelona je pogotkom i asistencijom Lionela Messija stigla do pobjede u Eindhovenu i osiguranog prvog mjesta u skupini. Ovim pogotkom Messi je stigao do 106. pogotka u Ligi prvaka čime je za jedan pogodak prestigao Ronalda, kada su u pitanju pogoci u ovom takmičenju za samo jedan klub (Cristiano zabio za Real 105 golova).

Tagovi: Liga prvaka