18.9.2019

Real slavio, Ronaldo treA�i strijelac u historiji Primere

Objavljeno : 29-11-2015 19:29h Objavio: BHFudbal.ba (E.H)

Real Madrid je nakon dva poraza pobijedio Eibar rezultatom 2:0. Kraljevski klub naA?alostA�nije blistao, ali je na kraju zahvaljujuA�i boljim individualcima doA?ao do tri boda.A�

Real je poveo u finiA?u prvog poluvremena golomA�Balea.A�KonaA?nih 2:0 za Real je postavio Cristiano Ronaldo nakon jedanaesterca u 82. minuti. Ovo je bio 100 jubilarni penal za Ronalda u karijeri. Do sada je uspjeA?no izveo 86, a samo u Real Madridu izveo je 53 i promaA?io A?est.

Ronaldo je na vjeA?noj listi kada su u pitanju jedanaesterci pretekao tako Koemana na drugom mjestu. MeA�utim, Ronaldo se takoA�er izjednaA?io sa Huhom Sanchezom po broju golova u Primeri i sada na kontu ima 234.A�Ubjedljivo prvi je Leo Messi koji je postigao 289 golova.