24.9.2017

Manchester City ponizio Liverpool na Etihadu!

Objavljeno : 09-09-2017 15:28h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Prvu utakmicu 4. kola engleskog Premiershipa odigrali su danas Manchester City i Liverpool, a veliku pobjedu slavio je City sa 5:0.

Na prvi gol čekalo se do 24. minute kada De Bruyne sjajno proigrava Aguera, a ovaj rutinski pogađa za vodstvo Cityja. U 37. minuti utakmice Liverpool je ostao sa igračem manje, nakon što je Sadio Mane nokautirao golmana Manchester Cityja Edersona, koji je morao napustiti igru.

U šestoj minuti nadokande prvog poluvremena, De Bruyne je ponovo asistirao, a ovaj put strijelac je bio Gabriel Jesus za 2:0 u prvom dijelu.

Nakon samo osam minuta igre u drugom poluvremenu Jesus pogađa drugi put, na asistenciju Aguera. Za 4:0 pogodio Leroy Sane, na asistenciju novog pojačanja Cityja ovog ljeta, Benjamina Mendyja. A konačnih 5:0 za Manchester na Etihadu u 91. minuti postavio je Sane svojim drugim golom.