27.6.2019

Golijada na Anfieldu: Liverpool savladao Manchester City!

Objavljeno : 14-01-2018 18:57h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

FantastiA?nu utakmicu odigrali su danas Liverpool i Manchester City u 23. kolu engleskog Premiershipa, a slavio je Liverpool rezultatom 4:3.

Bio je ovo prvi poraz Guardiolinog Cityja u Premiershipu, nakon 22 kola. Poveo je Liverpool u 9. minuti lijepim golom Oxlade-Chamberlaina, a popularni GraA�ani izjednaA?ili su u 40. minuti nakon solo prodora Sanea.

U nastavku utakmice prava golijada, viA�eno je A?ak pet golova. A Liverpool je u razmaku od 59. do 68. minute postigao tri gola. Prvo je Firmino pogodio za 2:1, a dvije minute kasnije Sadio Mane sjajno pogaA�a za 3:1.

Za 4:1 pogodio je Salah golom sa oko 40 metara, nakon greA?ke golmana Edersona. I kada su svi mislili da je gotovo, City se nije predavao. U 84. minuti Bernard Silva je pogodio za 4:2, a u 91. minuti Gundogan za 4:3. Ipak, City nije uspio doA�i do A?etvrtog gola i upisali su svoj prvi poraz.