27.5.2017

Bayern bolji od Leipziga, postignuto čak devet golova

Objavljeno : 13-05-2017 18:08h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su danas RB Leipzig i Bayern Munchen, a slavili su Bavarci sa čak 4:5, a tri gola dali su u zadnjih 10 minuta.

Leipzig je poveo u 2. minuti Sabitzera, a u 17. minuti Lewandowski je iz penal pogodio za 1:1. Ali samo 12 minuta kasnije penal i za Leipzig, a siguran je bio Werner za 2:1, a sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

A u nastavku čak šest golova. Nakon dvije minute igre Poulsen pogađa za 3:1 protiv Bayerna, ali je Alcantara pogodio za 3:2 u 60. minuti igre. Ipak pet minuta nakon gola Tiaga Werner pogađa za velikih 4:2 za Leipzig.

I kada se sve činilo gotovo, Lewandowski je u 84. minuti pogodio za 4:3, zatim Alaba u 91. minuti za poravnanje rezultata na 4:4, a ludi preokret donio je holanđanin Arjen Robben golom u pet minuti sudijske nadoknade.

A na utakmici Werder Bremena i Hoffenheima postignut je jedan gol manje, odnosno osam golova. Hoffenheim je na gostovanju slavio sa 3:5, a peti gol za Hoffenheim postigao je naš reprezentativac Ermin Bičakčić.