19.9.2019

Barca ide dalje: Messi prodavao ‘A�evape’ na Nou Campu!

Objavljeno : 14-03-2018 22:34h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Barcelona je u uzvratnoj utakmici 1/8 finala Lige prvaka na Nou Campu slavila sa 3:0 protiv Chelseaja. Ukupan rezultat ovog sraza glasi 4:1.

Gosti iz Londona znali su da bez postignutog gola nemaju nikakve A?anse za prolaz, ali su od poA?etka bili suoA?eni sa teA?kom bitkom buduA�i da je Messi doveo Barcu u vodstvo sa prvim udarcem na utakmici, u drugoj minuti.

Chelsea se po primljenom pogotku otvorio i dobro reagirao, stvarajuA�i pritisak na Barcelonu dok je u posjedu, ali je veA� u 20. minuti ponovo morao na centar. Messi je ponovo gotovo sve sam napravio a�� oduzeo loptu, zavrtio dva gostujuA�a braniA?a i savrA?eno uposlio Ousmanea Dembelea koji je postigao svoj prvi pogodak za Barcelonu.

U tom trenu su Chelseaju trebala dva pogotka za prolaz, te su gosti sve gurnuli u napad. MeA�utim, Barcelona je svoje obrambene zadatke odradila savrA?eno te je samo A?ekala sljedeA�u A?aroliju svog malenog Argentinca.

Ona se dogodila u 63. minuti, kada je Messi napao kazneni prostor Chelseaja sa lijeve strane i, po drugi put, gurnuo Courtoisu kroz noge za 3:0.

U naredni krug takmiA?enja plasirali su se Roma, Sevilla, Juventus, Manchester City, Liverpool, Real Madrid, Bayern i Barcelona.

A?rijeb prarova A?etvrtfinala Lige prvaka odrA?aA�e se u petak 16. marta.