18.11.2017

Leicester izbacio Sevillu i ide među osam najboljih!

Objavljeno : 14-03-2017 22:35h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras je nastavljeno najelitnije klupsko takmičenje u Evropi, Liga prvaka. Plasmane u četvrtinu finala ostvarili su Leicester i Juventus.

Leicester je večeras dočekao Sevillu i ostvario historijski rezultat plasmanom u četvrt finale Lige prvaka. Poveo je engleski tim nakon 27. minuta, kada je nakon ubačaja Mahreza, Morgan pogodio mrežu Seville.

A samo devet minuta u nastavku utakmice bilo je potrebno Leicesteru da postigne gol za 2:0 i prolaz među osam najboljih, a gol odluke postigao je Albrighton. Nakon toga Sevilla je krenula po gol koji vodi u produžetke, ali su prije došli do crvenog kartona za Nasrija, nakon koškanja sa Vardyem.

Ipak Sevilla je u 80. minuti imala šansu da postigne gol iz penala, ali je Schmeichel odbranio penal N’Zonziju i odveo Leicester u četvrt finale.

U drugoj utakmici večeras sastali su se Juventus i Porto u Torino. Juve je iz prve utakmice imao dva gola prednosti, pa je Stara dama večeras odigrala onoliko koliko im je bilo i potrebno za prolaz dalje u četvrt finale.

Slavio je Juve sa 1:0, a jedini gol postigao je Paulo Dybala u 42. minuti iz penala. Miralem Pjanić je utakmicu odgledao sa klupe za rezerve.