16.7.2018

KRAJ ZA BELGIJU: Francuska se plasirala u finale!

Objavljeno : 10-07-2018 21:53h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Francuske prvi su finalisti Svjetskog prvenstva u Rusiji! U sjajnoj utakmici protiv Belgije u Sankt Peterburgu Francuzi su do pobjede stigli zahvaljujući pogotku braniča, Samuel Umtiti junak je Francuske…

Izmjenjivale su se prilike na obje strane – u redovima Francuske Mbappe i Griezmann su najviše prijetili golmanu Belgije, Thibautu Courtoisu.

Pogba je u 13. minuti sjajno proigrao mladog napadača PSG-a koji je kao munja projurio pored Jana Vertonghena, ali Courtois je za pola sekunde stigao prije 19-godišnjaka. Tada su krenule pljuštati prilike Belijaca.

Hazard je ‘kuhao’ probleme po lijevoj strani i imao odlična udarca iskosa, ali vratar Lloris i obrana francuske na čelu s Varaneom uspjela je spriječiti njegov pogodak. Giroud se trgao u šesnaestercu belgijske momčadi, odlično se postavljao, pogotovo kada ga je u 34. minuti proigrao Mbappe, ali egzekucija mu je danas bila katastrofalna. Prije toga, sjajan pokušaj imao je Kevin De Bruyne koji je pucao iz okreta, ali golman spašava.

Uvjerljivo najbolju priliku u prvom poluvremenu promašio je Benjamin Pavard kada ga je u 39. minuti nakon duplog pasa proigrao Mbappe, a ovaj izbio ‘1 na 1’ sa Courtoisom. Golman Chelseaja je sjajno reagirao, a malo opravdanje trenutnom igraču Stuttgarta može biti što je pucao s desne strane iskosa i nije imao idealan ugao. Na poluvrijeme se otišlo s 0:0.

U drugom poluvremenu, šok za Belgiju.

Nakon jedne akcije, Kompany je blokirao udarac Girouda koji je izborio udarac iz kuta. Iz tog prekida ubacio je Antoine Griezmann koji je ciljao prvu stativu na kojoj je najbrži i najviši u skoku bio Samuel Umtiti.

Marouane Fellaini je zakasnio u tom skoku, a branič Barcelone je uspio zabiti gol u uliti enormnu dozu samopouzdanja nakon što je imao dvije vrlo nesigurane reakcije u vlastitom šesnaestercu. Nakon tog početnog pritiska nakon gola, Belgija se pribrala. Roberto Martinez je u igru ubacio Driesa Mertensa umjesto nevidljivog Mousse Dembelea. Igrač Napolija unio je dodatnu ‘živost’ po bokovima te je imao nekoliko vrlo opasnih ubačaja u šesnaesterac ‘Les Bluesa’, ali svaki put su Francuzi uspjeli razriješiti situaciju.

Nakon tog početnog pritiska nakon gola, Belgija se pribrala.

Roberto Martinez je u igru ubacio Driesa Mertensa umjesto nevidljivog Mousse Dembelea. Igrač Napolija unio je dodatnu ‘živost’ po bokovima te je imao nekoliko vrlo opasnih ubačaja u šesnaesterac ‘Les Bluesa’, ali svaki put su Francuzi uspjeli razriješiti situaciju u svoju korist.

Ipak, Tricolori su se uspjeli obraniti i tako proći u svoje treće finale Svjetskih prvenstava. Famozne 1998. godine su ga na svom terenu osvojili pobijedivši Brazil u finalu, dok su 2006. godine u Njemačkoj izgubili od Talijana.