18.8.2017

Juventus i Pjanić preko Barce do polufinala LP!

Objavljeno : 19-04-2017 22:45h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Barca nije uspjela napraviti novo čudo, štoviše nisu uspjeli zabiti ni jedan golJuventusu u dvije utakmice i zasluženo napuštaju takmičenje.

Juventus se postavio vrlo tvrdo i čekao svoje prilike iz kontre i dočekao ih je, no nije bilo realizacije. Ipak, Juventusu golovi nisu ni trebali, Barca je bila ta koja je jurila rezultat, no nišanske sprave nisu im bile podešene.

Prvo poluvrijeme razvijalo se u očekivanom toku. Juventus je postavio dupli blok pred svoj gol prepustivši inicijativu Barceloni koja je u više navrata opasno pritisnula, no bez prave realizacije.

Talijani su se okrenuli strategiji kontranapada što im jer dobro prolazilo jer su u nekoliko navrata stvorili opasnost pred domaćim golom, a Higuain je imao odličnu priliku sredinom prvog dijela, no nije je realizirao.

Krajem poluvremena Neymar je zaradio žuti karton nakon jedne situacije u kojoj je Barca počela pokazivati znakove nervoze razvojem događaja na terenu, a od prve minute su počeli raditi pritisak na suca Kuipersa koji se odlično snašao. Puštao je čvrstu igru i nije se dao navući na pritiskanja i iznuđivanja od strane igrača Barcelone koji su očito očekivali veći vjetar u leđa, sudeći po njihovom govoru tijela nakon svakog kontakta.

Drugo poluvrijeme također nije donijelo pomake u igru u bilo kojem smjeru. Barcelona je nastavila držati inicijativu, Juve se brzo otvarao i prijetio iz kontri, dok su u obrani bili izrazito čvrsti i koncentrirani, nisu napravili ni jednu pogrešku koju bi Barcelona kaznila.

Ne može se reći kako Katalonci nisu imali prilike, prijetili su iz dobrih situacija, ali nišanske sprave im očito danas nisu bile dobro namještene.

Imao je Messi fantastičnu priliku sredinom drugog poluvremena nakon što je Buffon zaplivao na korneru, no s desetak metara nije uspio pogoditi prazan gol, prebacio je loptu preko prečke, baš kao i Barcelona u više navrata tokom utakmice.

Stvar je bila u detaljima, Messi danas nije zabio ono što inače zabija, a bilo je jasno kako protiv Juventusa ništa neće dobiti na pladnju i kako će morati biti na svojih 110 posto, međutim Barcelona to danas nije bila. Ni blizu.

Kad se podvuče crta nakon dvije utakmice Juventus je zaslužio prolaz u polufinale zbog utakmice u Torinu gdje su potpuno izdominirali Barcu koja se na svom stadionu nije uspjela vratiti i napraviti novo čudo.

Nisu bili dovoljno raspoloženi, dok je Juve odigrao pametno i taktički gotovo savršeno, odlično su zatvarali i nisu dopustili puno pravih prilika. Potvrdili su ovom utakmicom ozbiljnu kandidaturu za naslov u Ligi prvaka. Naš Miralem Pjanić odradio je odličnu utakmicu.

Monaco – Borussija Dortmund 3:1

Još su jednu lijepu predstavu ponudili Monaco i dortmundska Borussia, u ljepotici odigranoj na Stade Louis II obranili su prednost iz prve utakmice pobjedom 3:1. Ovim nastavljaju svoj pohod prema finalu i naslovu.