25.5.2018

Juventus i PjaniA� preko Barce do polufinala LP!

Objavljeno : 19-04-2017 22:45h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Barca nije uspjela napraviti novo A?udo, A?toviA?e nisu uspjeli zabiti ni jedan golJuventusu u dvije utakmice i zasluA?eno napuA?taju takmiA?enje.

Juventus se postavio vrlo tvrdo i A?ekao svoje prilike iz kontre i doA?ekao ih je, no nije bilo realizacije. Ipak, Juventusu golovi nisu ni trebali, Barca je bila ta koja je jurila rezultat, no niA?anske sprave nisu im bile podeA?ene.

Prvo poluvrijeme razvijalo se u oA?ekivanom toku. Juventus je postavio dupli blok pred svoj gol prepustivA?i inicijativu Barceloni koja je u viA?e navrata opasno pritisnula, no bez prave realizacije.

Talijani su se okrenuli strategiji kontranapada A?to im jer dobro prolazilo jer su u nekoliko navrata stvorili opasnost pred domaA�im golom, a Higuain je imao odliA?nu priliku sredinom prvog dijela, no nije je realizirao.

Krajem poluvremena Neymar je zaradio A?uti karton nakon jedne situacije u kojoj je Barca poA?ela pokazivati znakove nervoze razvojem dogaA�aja na terenu, a od prve minute su poA?eli raditi pritisak na suca Kuipersa koji se odliA?no snaA?ao. PuA?tao je A?vrstu igru i nije se dao navuA�i na pritiskanja i iznuA�ivanja od strane igraA?a Barcelone koji su oA?ito oA?ekivali veA�i vjetar u leA�a, sudeA�i po njihovom govoru tijela nakon svakog kontakta.

Drugo poluvrijeme takoA�er nije donijelo pomake u igru u bilo kojem smjeru. Barcelona je nastavila drA?ati inicijativu, Juve se brzo otvarao i prijetio iz kontri, dok su u obrani bili izrazito A?vrsti i koncentrirani, nisu napravili ni jednu pogreA?ku koju bi Barcelona kaznila.

Ne moA?e se reA�i kako Katalonci nisu imali prilike, prijetili su iz dobrih situacija, ali niA?anske sprave im oA?ito danas nisu bile dobro namjeA?tene.

Imao je Messi fantastiA?nu priliku sredinom drugog poluvremena nakon A?to je Buffon zaplivao na korneru, no s desetak metara nije uspio pogoditi prazan gol, prebacio je loptu preko preA?ke, baA? kao i Barcelona u viA?e navrata tokom utakmice.

Stvar je bila u detaljima, Messi danas nije zabio ono A?to inaA?e zabija, a bilo je jasno kako protiv Juventusa niA?ta neA�e dobiti na pladnju i kako A�e morati biti na svojih 110 posto, meA�utim Barcelona to danas nije bila. Ni blizu.

Kad se podvuA?e crta nakon dvije utakmice Juventus je zasluA?io prolaz u polufinale zbog utakmice u Torinu gdje su potpuno izdominirali Barcu koja se na svom stadionu nije uspjela vratiti i napraviti novo A?udo.

Nisu bili dovoljno raspoloA?eni, dok je Juve odigrao pametno i taktiA?ki gotovo savrA?eno, odliA?no su zatvarali i nisu dopustili puno pravih prilika. Potvrdili su ovom utakmicom ozbiljnu kandidaturu za naslov u Ligi prvaka. NaA? Miralem PjaniA� odradio je odliA?nu utakmicu.

Monaco – Borussija Dortmund 3:1

JoA? su jednu lijepu predstavu ponudili Monaco i dortmundska Borussia, u ljepotici odigranoj na Stade Louis II obranili su prednost iz prve utakmice pobjedom 3:1. Ovim nastavljaju svoj pohod prema finalu i naslovu.