18.10.2019

JUVE PRED ISPADANJEM: Madriđani ih dobili sa 2:0!

Objavljeno : 20-02-2019 22:58h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sjajna nogometna prezentacija na Wanda Metropolitanu. Atletico je borbenom i fanatičnom igrom pobijedio 2:0 i osigurao golemi kapital.

U 28. minuti sudac je nakon kontakta De Sciglia i Diega Coste pokazao na bijelu tačku, ali je asistirao VAR te je promijenio odluku. Faul je izvučen na metar izvan 16-erca, Griezmann je pucao iz slobodnog udarca, no poljski golman to kroti. To je, ujedno, bila i posljednja prava prilika u prvom dijelu.

Nastavak je bio daleko bolji i sadržajniji. Već u 51. minuti Diego Costa sam izbija pred Szczesnog, ali katastrofalno puca i promašuje cijeli gol.

Dvije minute kasnije, Griezmann je lobao golmana Juventusa, on jedva dodiruje loptu, ali dovoljno da lopta sjedne na prečku. 70. minuta donijela nam je gol, ali ponovno se umiješao VAR. Zabio je Morata, ali je prethodno s obje ruke odgurnuo Chiellinija i gol je opravdano poništen. Osam minuta kasnije, konačno su domaćini poveli. Zabio je Gimenez nakon velike gužve u 16-ercu, a iako je prethodno imao kontakt s Bonuccijem, sudac nije konzultirao VAR.

Osam minuta kasnije – novi prekid, novo odbijanje i novi gol.

Zabio je drugi stoper – Diego Godin i to uz blagu pomoć Ronalda od kojeg se lopta odbila u nebranjenu mrežu. Veliku priliku za gol imali su gosti u 89. minuti. Nakon slobodnog udarca Ronaldo je vratio povratnu loptu za Bernardeschija, ovaj puca s 15-ak metara, ali Jan Oblak fantastično brani i čuva veliku prednost za uzvrat.

Manchester City bio je na konopcima u uvodnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, ali uspio se vratiti iz ponora s igračem manje i na koncu slaviti 3:2 protiv Schalkea te u vrlo ugodnoj situaciji očekuje uzvrat u martu.