26.6.2019

JOŠ JEDAN ŠOK: Real Sociedad slavio na Bernabeuu!

Objavljeno : 06-01-2019 20:59h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je na Santiago Bernabeuu, a okončana je neočekivanim ishodom, porazom Real Madrida od Real Sociedada 2:0.

Vrlo loš početak 2019. godine za Real Madrid. U biti krenulo je dobro, Madriđani su vodili 2:0 u gostima kod Villarreala, a onda je krenuo pad. Villarreal je do kraja susreta poravnao na 2:2 i uzeo bod, a u sljedećem susretu Real Madrid izgubio je na svom travnjaku 2:0 od Real Sociedada.

U prvih 11 Madriđana krenuo je mladi Vinicius i pokazao kako je trebao dobiti i više minuta ove sezone, bio je najaktivniji igrač kod domaćina, ali nije to previše pomoglo kada lopta nije htjela u mrežu. Nije htjela niti u 44. minuti kada je Vazquez gađao suprotni kut, ali lopta se od stative odbila u polje. U drugom dijelu igralo se otvoreno i s dosta prilika na obje strane.

Od početka su Madriđani krenuli po poravnanje, tako su ostavljali i dosta prostora gostima za kontranapade te je i Sociedad na taj način dolazio do prilika. Stvari su se za domaćina zakomplicirale u 61. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Vazquez i tako ostavio domaćina s igračem manje više od pola sata i u rezultatskom zaostatku. Odmah nakon toga sporna situacija, u 16 metara pao je Vinicius nakon kontakta s golmanom Rullijem, no ništa nije suđeno. Rulli na jednoj, ali i Courtois na drugoj strani imali su pune ruke posla, a na kraju je Courtois morao još jednom po loptu u mrežu.

U 83. minuti Ruben Pardo podiže na 2:0 i zaključuje priču te gura domaćina u poraz. Još jednom se pokazalo kako Real Madrid ima ogromnih problema u realizaciji što ga je skupo stajalo ove sezone u niz utakmica.

Nema više Ronaldovih 40+ golova po sezoni…