15.12.2018

IZET HAJROVIĆ BRILJIRAO: Dinamo nije ušao u LP!

Objavljeno : 28-08-2018 22:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Dinamo nije uspio izboriti nastup u skupini Lige prvaka, nakon što su Young Boysi iz Berna u uzvratnoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka slavili na Maksimiru s 2:1 iako su domaći vodili sa rezultatom od 1:0.

Vrlo rano Dinamo je stigao do vodstva. Već u sedmoj minuti Gojak odlično je ubacio za Olma koji vraća loptu u sredinu, obrana Young Boysa vrlo loše čisti opasnost te na loptu natrčava povremeni reprezentativac BiH Izet Hajrović koji sa sedam-oasam metara zabija u suprotni ugao.

Do kraja prvog dijela Modri su imali još dvije dobre situacije, prva je došla nakon sjajnog prodora Gavranovića i proigravanja Oršića, no njegov udarac je blokiran. Drugi put prijetio je Hajrović izvana, lopta je skrenuta u korner, no Kuipers i njegovi pomoćnici to nisu primijetili.

U 63. minuti kazneni udarac za Young Boyse. Assale je ušao u 16 metara, bio u dvoboju s Leovcem, završio na travi, a sudac je pokazao na 11 metara. Siguran je bio Hoarau koji poravnava na 1:1. Vrlo brzo Hoarau postaje veliki junak Švicaraca. Dvije minute nakon što je poravnao iz penala, poslije kornera iz blizine zabija za potpuni preokret, 2:1 Young Boysa.

Dinamo više nije imao što čekati i krenuo je naprijed. U 71. minuti centimetri su ga dijelili od pogotka, dosuđen je slobodni udarac na dobrih 25 metara od gola, opalio je Hajrović i zatresao prečku.

Young Boys je izdržao i odnio pobjedu 2:1 te izborio put u grupnu fazu Lige prvaka, a Dinamo će ove sezone nastupati u grupnoj fazi Europske lige.