21.8.2018

Hrvatska slavila u zadnjoj provjeri na krcatom Gradskom vrtu

Objavljeno : 08-06-2018 20:17h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal sa 2:1 (0:0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u petak pred 16.000 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Hrvatska u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac u okvir gola, a najbolji pokušaj imao je Mario Mandžukić u 7. minuti, kad se Ivan Perišić probio po lijevom boku, uputio oštar ubačaj na 10-ak metara, a hrvatski napadač glavom pucao pokraj gola. Samo minutu poslije na drugoj strani je Ante Rebić dobro izbacio Luku Modrića, međutim kapetan nije uspio ni pucati, ni ubaciti.

Na početku drugog poluvremena Sarr se iskupio za promašaj iz 44. minute. U 48. minuti dugu mu je loptu uputio Alfred N’Diaye, Sarr primio desnom i odmah proslijedio lijevom pokraj Subašića za vodstvo gostujuće reprezentacije.

U periodu od 50. do 80. minute izabranici Zlatka Dalića zagospodarili su terenom, a posebno opasan bio je Andrej Kramarić koji je u igru ušao na početku drugog dijela. U 52. minuti je odigrao akciju s Perišićem, koji je sa lijeve strane uputio prizemnu loptu na 13-14 metara. Natrčao je Kramarić i pogodio prečku. Šest minuta poslije Kramarić je došao u priliku pucati iskosa s lijeve strane sa 15-ak metara. Gađao je suprotni gornji ugao, ali je senegalski golman Diallo odlično obranio.

Senegal je još dva puta opasno zaprijetio, a najbliže su izjednačujućem pogotku došli u 84. minuti. Sadio Mane je izveo slobodni udarac sa 20-ak metara i pogodio prečku.

Tagovi: Hrvatska  Senegal