15.12.2018

Hrvatska golom Jedvaja srušila Španiju u Maksimiru!

Objavljeno : 15-11-2018 22:04h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Ljepoticu Lige nacija odigrali su Hrvatska i Španija na Maksimiru!

Hrvatska je slavila s 3:2, u utakmici u kojoj je svih pet pogodaka palo u drugih 45 minuta, u kojoj je Hrvatska tri puta vodila, u kojoj je dva gola, od kojih pobjednički u 93., zabio stoper, a danas je igrao na lijevom beku.

Vatreni su jako dobro ušli u utakmicu, okomito, agresivno i motivirano.

Prvu šansu stvorili su u 6. minuti, Ivan Perišić pucao je iskosa, ali David De Gea i stativa spasili su Španiju od ranog vodstva Hrvatske. Nakon početnog pritiska Hrvatske, Furija je uspjela neutralizirati Dalićeve izabranike, imala je više od 60 posto vremena loptu u svojim nogama, ali prvi udarac na gol Lovre Kalinića gosti su uputili u 44. minuti.

Drugi dio bila je potpuna suprotnost. Vidjeli smo četiri gola, propuštene stopostotne šanse, statve… Sve je krenulo u 54. Hrvatskoj se agresivan pristup u nastavku isplatio nakon što je Ivan Perišić glavom presjekao dodavanje Španjolaca i gurnuo za Andreja Kramarića koji se sam sjurio na De Geu i rutinski poentira za zasluženo vodstvo Hrvatske.

No, kako to često biva s našim momčadima, umjesto da nakon postignutog pogotka smire igru i izdrže desetak minuta, Španci su izjednačili za manje od 100 sekundi. Iako, treba priznati da je Furija odigrala fantastičnu akciju, s mnogo dodavanja izbacila je cijelu obranu Hrvatske i stigla do izjednačenja.

U 69. Hrvatska je stigla do novog vodstva! Luka Modrić fantastično je centrirao s lijeve strane, a lijevi bek Tin Jedvaj pogađa za izjednačenje.

Ante Rebić sve je mogao riješiti dvje minute kasnije, sam se sjurio na De Geu, ali je španjolski golman fantastičnom reakcijom odbio u korner. Odmah šansa na drugoj strani, u istoj akciji Kalinić fantastično brani, a Morati s crte loptu skida Šime Vrsaljko. Minuta kasnije, penal za Španiju! Loptu je rukom nehotično dirao Vrsaljko, a Sergio Ramos bio je siguran.

Gosti su potom nanjušili „krv“ i pritisnuli su Hrvatsku, ali u završnici, Hrvati dolaze do pobjede. Prvo su šanse zapucali Kramarić i Perišić, da bi Vatreni na veliko oduševljenje na Maksimiru do trijumfa došli duboko u nadoknadi, pogotkom Jedvaja nakon sjajnog solo-prodora Josipa Brekala.