24.8.2019

HRABRA PREDSTAVA: Sarajevo nadigralo domaćina, ali…

Objavljeno : 15-08-2019 21:02h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Utakmica u Borisovu je završena rezultatom 0:0. Tim Husrefa Musemića bio je puno bolji protivnik od BATE-a, ali izostala je realizacija, pa je bjeloruski prvak prošao dalje na osnovu pobjede u Zenici 2:1.

Ekipa Husrefa Musemića dobro je otvorila susret. Kontrolisali su igru, loptu, sredinu terena, ali je u vrhu napada falio posljednji pas koji bi vodio do izglednije šanse za gol.

Prvih 20 minuta meča u Borisovu gostujući tim stvorio dvije izgledne šanse. Prvo je prijetio Handžić u 10. minuti, ali je njegov udarac išao po sredini. Dobru priliku imao je i Velkoski – ali se ispriječila odbrana.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova.

Musemić je u drugom poluvremenu uveo rovitog Mersudina Ahmetovića i pokušao sa dva špica da napravi dodatni pritisak na gol BATE-a. Ozbiljnijih šansi nije bilo do 68. minute – kada je nakon jedne akcije došla do Velkoskog, ali je kapiten Sarajeva loše šutirao iz izgledne pozicije. Isti igrač je bio u dobroj šansi u 71. minuti – ali je njegov udarac završio u korneru.

Napadalo je Sarajevo konstantno do kraja utakmice, imalo nekoliko šansi – pogotovo nakon prekida, ali lopta prosto nije htjela u gol.

Mustafić je bio u odličnoj šansi u 89. minuti, ali golman domaće ekipe bio je siguran.

Završeno je 0:0, čime je bordo tim eliminisan iz Evrope.