18.11.2018

Hajrović briljirao u demoliranju Turaka na Maksimiru!

Objavljeno : 20-09-2018 22:51h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U Dinamu nisu mogli zamisliti bolje otvaranje grupne faze Lige prvaka. U Zagrebu su ugostili Fenerbahče i nanijeli mu zasluženo težak poraz…

Međutim nije se dugo čekalo na vodstvo Modrih. U 15. minuti dosuđen je korner za Dinamo, odigrana je fina kombinacija, Oršić je u sredini pronašao Hajrovića čiji je pokušaj blokiran, no do lopte dolazi Gavranović i dodaje ju do Šunjića, a on s 15-ak metara pogađa suprotni ugao za 1:0!

U 27. minuti Gavranović je briljantno primio dugačku loptu na 20-ak metara, ušao u kazneni prostor, sjajno uočio i još bolje petom proigrao natrčalog Hajrovića koji iz prve lijepo pogađa za 2:0! I Fenerbahče je imao jako puno sreće u 37. minuti. Hajrović je ubacio iz kornera, Dilaver je sjajno pucao glavom, lopta se odbila od vratnice u petercu do Gavranovića i Oršića koji je ipak nisu uspjeli ugurati u mrežu.

Ulazak u drugi dio nije bio dobar i Dinamo već u 47. minuti prima smiješan pogodak. Lopta je ubačena iz kornera, proletjela je kroz cijelu obranu na drugoj strani do Neustadtera koji je lakoćom sprema u mrežu. Rrahmani je tu potpuno zaspao i dopustio ulazak Neustadtera. Nije to dovelo do velikog pritiska Fenerbahčea, Dinamo je vrlo brzo vratio kontrolu igre i u 57. minuti povećao je prednost na 3:1! Velika pogreška obrane Fenerbahčea, sudarili su se Koybasi i Neustadter, Olmo je odnio loptu i pronašao posve samog Izeta Hajrovića u sredini koji šalje loptu u praznu mrežu.

Turci su se raspali i ubrzo je došao i četvrti pogodak. Stojanović je s desne strane u kaznenom prostoru proigrao Olma koji bez puno razmišljanja puca iskosa i zabija za 4:1. U 84. minuti Slimani je skoro ni kriv ni dužan smanjio na 4:2. Theophile-Catherine je vraćao loptu prema Livakoviću i nije vidio da Slimani veže kopačke, proigrao ga je u 16 metara što Alžirac umalo kažnjava, ali Livaković mu sjajno zatvara udarac.

Mirno je Dinamo iskontrolirao završnicu susreta i proslavio visoku pobjedu.

Od mečeva koji su se igrali u terminu od 18.55 sati, Rapid iz Beča je u grupi “G” u Beču slavio protiv Spartak Moskve sa 2:0. U istoj grupi, Villarreal je kod kuće igrao neriješeno 2:2 protiv ekipe Rangersa.

Lazio je kao domaćin u Rimu u grupi “H” savladao Apollon sa 2:1. U istoj grupi, Marseille je kod kuće poražen rezultatom 1:2 od Eintracht Frankfurta. Bešiktaš je i grupi “I” u Istanbulu savladao Sarpsborg 08 rezultatom 3:1. Dynamo Kyiv je u Kijevu u grupi “K” remizirao 2:2 protiv FC Astane. PAOK je u grupi “L” u Solunu poražen sa 0:1 od ekipe Chelseaja. Sevilla je u okviru grupe “J” u Sevilli deklarisala Standard Liège rezultatom 5:1.

U ostalim mečevima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: Akhisar Genclik Spor – Krasnodar 0:1, Genk – Malmo FF 2:0, MOL Vidi – BATE 0:2 i Rennes – Jablonec 2:1.