23.10.2018

GROM IZ VEDRA NEBA: Legendarni Zidane dao ostavku!

Objavljeno : 31-05-2018 13:42h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Zinedine Zidane više nije trener Real Madrida! Podnio je ostavku niti sedam dana nakon što je s Realom treći put zaredom osvojio LP.

Odluku su medijima zajednički saopštili Zidane i predsjednik Reala.

“Volim ovaj klub i ovog predsjednika koji mi je prvo dao ga igram, a onda i da treniram klub mojih snova. Ali, sve se u životu mijenja i donio sam odluku da odlazim”, izjavio je Zidane na press-konferenciji.

Legendarni Zizou odlazi iz Reala nakon što je s njim ispisao historiju. Preuzeo ih je u janaruu 2016. godine i u dvije godine i četiri mjeseca osvojio nevjerojatnih devet trofeja. U prvoj polusezoni pod Zidaneovim vodstvom Kraljevski klub je osvojio Ligu prvaka pobijedivši Atletico Madrid u finalu boljim izvođenjem jedanesteraca. U sljedećoj sezoni Real je pod Zidaneovim vodstvom napravio nešto što mu nije uspjelo 59 godina, osvojivši i naslov prvaka španske i Ligu prvaka, kad su u finalu sa 4:1 nadigrali Juventus.

Ove godine Madriđani nisu briljirali u domaćem prvenstvu, u kojem su zaostali za Barcelonom velikih 17 bodova, ali su ponovno napravili nešto što niko nije uspio u posljednjih 42 godine, otkako je Bayern triput zaredom osvojio tadašnji Kup europskih prvaka iz kojeg je kasnije nastala današnja Liga prvaka. Zidane se trijumfom u Kijevu pridružio Paisleyju i Ancelottiju, kao jedan od trojice trenera s tri naslova klupskog prvaka Europe.

“Razgovarao sam s kapitenom Sergiom Ramosom i on mi je rekao da poštuje moju odluku. Nisam umoran od treniranja, jednostavno smatram da je vrijeme da odem. Svjestan sam da bih, da sam ostao trener, i iduće sezone osvojio još neke trofeje, ali postoje trenuci u životu kada trebate prepoznati da morate otići, a ovo je jedan od takvih”, zagonetno je poručio.