11.12.2019

Griezmann s dva gola odveo Francusku u finale Eura

Objavljeno : 07-07-2016 22:54h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

ZavrA?ena je i druga polufinalnaA�utakmica Eura. Francuska je golovima sjajnog Antoine Griezmanna savladala selekciju NjemaA?ke rezultatom 2:0 i tako se plasirala u finale, gdje ih A?eka reprezentacija Portugala.

Francuska je povela u nadoknadiA�prvog poluvremena iz penala. Schweinsteiger je igrao rukom u A?esnaestercu, a siguran sa bijele taA?ke je bio Griezmann, koji je ‘zapalio’ Velodrome i doveo domaA�ineA�u vodstvo.

U nastavak su obje reprezentacijeA�uA?le bez promjena, a Francuzi su ponovo krenuli A?estoko. A�anse su imali Giroud i Griezmann, Boateng je oba puta bio pravovremen u bloku. I onda se u 60. minuti upravo Boateng ozlijedio i morao je napustiti teren. Zamijenio ga je Shkodran Mustafi.

Za razliku od prvog dijela kada su stisnuli Francusku, u nastavkuA�Elf nije pronalazio pukotine u inaA?e ne baA? sigurnoj obrani domaA�ina prvenstva. Mesut A�zil ponovo nije bio na utakmici, a bez njegove kreacije Nijemcima je teA?ko igrati. Deschamps je 20 minuta prije kraja krenuo zatvarati dvoboj, umjesto Payeta uA?ao je Kante, a odmah su stigli i do potvrde pobjede.

U 72. minutiA�Griezmann je odliA?no reagovao i po drugi put matirao Neuera za poveA�anje rezultata na 2:0, A?to je bio i konaA?an rezultat utakmice. U nedjeljuA�ih u finalu A?ekaA�Portugal u velikoj borbi za tron Starog kontinenta.