17.9.2019

Festival prekrasnih golova u Lyonu: Roma primila A?etiri gola

Objavljeno : 09-03-2017 23:07h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Gledali smo odliA?nu utakmicu izmeA�u Lyona i Rome u osmini finala Evropske lige koju je obiljeA?ilo A?ak pet postignutih golova i pregrA?t prilika.

Na prvi pogodak nije se A?ekalo dugo a�� veA� u 8. minuti, Lyon je, nakon prekida doA?ao u vodstvo. CentarA?ut s densog krila Rafael je glavom prebacio na drugu stativu, a Diakhaby koji je bio u naletu zakucao je loptu.

Ali svega 12. minuta kasnije Diakhaby je ispao tragiA?ar nakon A?to je krivo procijenio putanju niske lopte. Salah je iskoristio njegovu pogreA?ku, izaA?ao sam pred Lopesa i mirno zabio za poravnanje rezultata na 1:1.

U 33. minuti veA� je bilo 2:1 za Romu. De Rossi je uputio sjajan centarA?ut s desnog krila, a najviA?i u A?esnaestercu Lyona bio je Fazio koji glavom zabija za (privremeni) preokret Rome. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Lyon je drugo poluvrijeme otvorio na isti naA?in kao i prvo i zatim igrao puno bolje sve do kraja utakmice. Nakon izvanredne akcije a�� dvostrukog duplog pasa a�� na dvadesetak metara od Rominog gola Tolisso se naA?ao sam na osamnaest metara. Tolissu niko nije izaA?ao u blok pa je sjajnim i snaA?nim udarcem probio Alissona i poslao loptu u njegov desni ugao.

U 74. minuti Lyon je u vodstvo doveo Fekir. Nakon dodavanja Tousarta Fekir je primio loptu u Rominom A?esnaestercu, a�zizvrtioa�? trojicu defanzivaca i preciznim udarcem u donji desni ugao Romina gola zabio za 3:2.

Napokon, taA?ku na i ove fenomenalne utakmice stavio je najljepA?im golom na utakmici u sudijskoj nadoknadi Lacazette koji je s dvadeset metara bombom u raA?lje zavrA?io veA?eraA?nju priA?u.

Tako A�e Lyon putovati na revanA? u Rim s lijepom prednoA?A�u, gdje nas, u svakom sluA?aju, oA?ekuje joA? jedna uzbudljiva utakmica.

Od ostalih utakmica, u belgijskom okrA?aju izmeA�u Genta i Genka, joA? jednoj golijadi, slavili su gosti rezultatom 5:2. Olympiakos i BeA?iktaA? odigrali su 1:1, baA? kao i Schalke i Borussia MA�nchengladbach, dok je Celta na koncu slavila kod kuA�e protiv Krasnodara s 2:1.

Tagovi: Evropska liga  Lyon  Roma