19.10.2018

Englezi vrlo lako obranili prednost protiv Porta

Objavljeno : 06-03-2018 22:53h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NogometaA?i Liverpoola plasirali su se u A?etvrtfinale Lige prvaka nakon A?to su u uzvratu na svom Anfieldu odigrali 0-0 s Portom.

U prvoj utakmici u Portu engleska momA?ad je slavila s 5-0.

Prvu A?ansu na utakmici propustio je Mane u 18. minuti kada je iz izgledne pozicije pucao tik iznad grede. U 31. minuti Senegalac u dresu Liverpoola je bio puno bliA?i pogotku, ali je njegov udarac glavom odsjeo na preA?ki.

U 35. minuti pokuA?ao je i Lovren glavom, ali i njegov A?ut odlazi iznad grede, dok Portugalci nisu nijednom zaprijetili u prvom dijelu utakmice.

Drugi dio poA?eo je dalekometnim A?utem igraA?a Porta Warisa kojeg jedva zaustavlja vratar Lloris, a u 59. minuti u A?ansi je bio Firmino, ali niti on ne pogaA�a mreA?u. U 77. minuti Casillas brani A?ut glavom Milnera, a u 82. minuti golman brani i pokuA?aj Salaha. U 84. minuti gosti su doA?li do najveA�e prilike kada je na odbijenu loptu natrA?ao Torres, ali je u zadnji trenutak uklizao Lovren i sprijeA?io pogodak. U 89. minuti meA�u promaA?ivaA?e na ovoj utakmici upisao se i Ings A?iji je A?ut iskusni Iker Casillas uspio obraniti.

Tagovi: Liverpool  Porto