16.7.2019

EL CLASICO: Barcelona ponovo bolja od Madriđana!

Objavljeno : 02-03-2019 22:32h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Novi dvoboj Real Madrida i Barcelone, ovaj put u španskom prvenstvu. Barcelona je pobjedom u El Clasicu definitivno ubila svaku nadu Reala u borbi za naslov prvaka, a meč je odlučio Ivan Rakitić…

Real je i u ovom susretu bolje krenuo, ali Barcelona je ipak povela. Prvo je u 19. minuti Messi iskosa pokušao prebaciti Courtoisa i dovesti goste u vodstvo, a ono što nije napravio on, napravio je Ivan Rakitić.

I otvaranje drugog poluvremena donijelo je obostrano otvorenu igru i prilike. Na jednoj strani prijettili su Vinicius i Bale, na drugoj Suarez, ali promjena u prvih 15 minuta nastavka nije bilo.

Dugo je Real kružio i pokušavao nekako doći do prilike, ali nije išlo pa je tako najopasniji pokušaj bio onaj inače neprimjetnog Benzeme koji je u 87. minuti opalio s 20 metara u ter Stegena. Do kraja je sjajno pucao i Messi, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice i ostalo je 0:1.