13.11.2018

Eibar Sevilli na Ipurui utpao A?ak pet komada

Objavljeno : 03-02-2018 18:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sevilla je doA?ivjela najteA?i poraz otkako je poA?etkom januara klupu preuzeo Vincenzo Montella, AndaluA?ani su u gostima kod Eibara u sklopu 22. kola La Lige poraA?eni s laganih 5:1.

Eibar je na svojoj Ipurui potvrdio kako je lov na Europu iduA�e sezone realan cilj, A?to je na svojoj koA?i na teA?i naA?in osjetila Sevilla.

A?etvrti put je u historiji takmiA?enja u La Ligi Eibar zabio pet golova, peti put protiv momA?adi iz Andaluzije. VeA� nakon neA?to viA?e od 30 sekundi igre Eibar je poveo. Arbilla je na lijevoj strani uposlio Kikea, koji ulazi u kazneni prostor gostiju i silovitim udarcem pod gredu dovodi Eibar u vodstvo.

15 minuta kasnije bilo je veA� 2:0 za domaA�ine. Na lijevoj se strani Sevillinog A?esnaesterca lijepo okretom Jose Angel Valdes Diaz rijeA?io A?uvara i vanjskim dijelom kopaA?ke na drugoj stativi pronaA?ao Orellanu, koji pogaA�a za udvostruA?enje Eibarovog vodstva. Par minuta kasnije smanjio je s bijele taA?ke Sarabia, bilo je to viA?e-manje sve A?to su gosti pokazali na utakmici.

Na odmor se ipak otiA?lo s prednoA?A�u domaA�ina od dva pogotka. Nakon pola sata igre Ramis glavom pogaA�a za 3:1, joA? je jednom asistent bio Jose Angel, sa sedam je asistencija najbolji meA�u braniA?ima u La Ligi ove sezone. Orellana je u nastavku iskoristio neopreznost gostujuA�e obrane i zabio za 4:1, dok je za konaA?nih 5:1 precizan iz slobodnog udarca bio Arbilla.

Tagovi: Eibar  Sevilla