26.3.2019

Dybala donio pobjedu Juveu na Old Traffordu, Real slavio

Objavljeno : 23-10-2018 22:21h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Juventus, Real i City upisali su pobjede u trećem kolu Lige prvaka. Najuvjerljiviji bio je City koji je pregazio u gostima Šahtar, Juventus je uzeo važne bodove na Old Traffordu, a Real je svladao Viktoriju iz Plzena…

Manchester United – Juventus 0:1

Juventus je upisao sva tri boda i napravio veliki korak prema prolasku u osminu finala Lige prvaka. Na Old Traffordu je pomalo rutinski stigao do pobjede, došao je do ranog pogotka i onda znalački čuvao prednost.

Mogao je i uvjerljivije slaviti, ali golman David De Gea izvukao je nekoliko vrhunskih obrana i spriječio goste da ranije prelome utakmicu.

S druge strane United nije ponudio puno, 15 minuta prije kraja Pogba pogodio je stativu i to je u biti bila jedina prava prijetnja domaćina. Većina napada Uniteda odbijala se o Juventusovu obranu bez nekih velikih prijetnji za gol Szczesnyja. Jedini pogodak na susretu pao je u 17. minuti kada je Ronaldo ubacio s desne strane, na loptu su uklizavali Cuadrado i Smalling, ona se odbila do potpuno samog Dybale koji sa šest metara lakoćom zabija.

Do kraja prvog dijela gosti su imali još nekoliko odličnih prilika, ali sjajni golman De Gea je bio raspoložen i nije dopustio novi pogodak.

U drugom dijelu De Gea je izvukao još jednu fantastičnu obranu kada je čudesno odbio u korner udarac Ronalda, a domaćin je imao tu prijetnju preko Pogbe kada je vratnica spasila Juventus. U svakom slučaju zaslužena pobjeda gostiju koji su potvrdili kako su bolja momčad.

Real Madrid – Viktoria Plzen 2:1

Real je odnio pobjedu protiv Viktorije, ali nije bio uvjerljiv. Slavio je s tijesnih 2:1 i potvrdio kako je još uvijek u krizi. Ipak, tri boda je ono što se pamti i svakako dobra vijest prije El Clasica.

Madriđani su rano došli do vodstva, već u 11. minuti Karim Benzema poslao je loptu u mrežu nakon što je Lucas ubacio s krila, lopta je došla do francuskog napadača koji glavom lijepo zabija. U nastavku prvog dijela i Viktoria je imala nekoliko zanimljivih prijetnji, ali nije bilo previše posla za Navasa, gostujući igrači uglavnom nisu uspjeli pogoditi unutar okvira gola.

Drugi pogodak domaćina stigao je u 57. minuti kada je Marcelo zabio na asistenciju Balea i činilo se da je tu priči kraj.

Međutim Viktoria je uspjela doći do smanjenja zaostatka kada je Hrošovsky u 79. minuti smanjio na 2:1, u završnici susreta opasno je zaprijetio i Krmenčik, ali domaćin je ipak sačuvao vodstvo.