17.11.2019

DOBILI SMO FINALISTE: Engleski dvoboj u Bakuu!

Objavljeno : 09-05-2019 23:14h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Chelsea i Arsenal igrat će u finalu Europske lige! Nakon što je u drami i 120 minuta Eintracht izvukao 1:1, imao je prednost i prilikom izvođenja jedanaesteraca, ali Kepa Arrizabalaga obranio je dva pokušaja gostiju.

U 28. minuti Chelsea dolazi do vodstva. Eden Hazard sjajno je proigrao Rubena Loftus-Cheeka koji dolazi iskosa pred golmana i rutinski zabija za 1:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjena, a odmah na startu drugog poluvremena Eintracht je došao do poravnanja. U 49. minuti prvo su gosti tražili kazneni udarac zbog igranja rukom Matea Kovačića u 16 metara, sudac je pokazao da se nastavi s igrom, a u nastavku akcije lopta je došla u 16 metara do Jovića koji izlazi sam pred Kepu i lakoćom mu zabija.

Susret je otišao u produžetke gdje je Eintracht imao fantastičnu priliku u 100. minuti. Haller je pucao prema golu domaćina, Kepa je već bio svladan, ali požrtvovno se bacio David Luiz i izbio loptu doslovno s gol linije.

I u 105. minuti lopta je doslovno izbačena u posljednji trenutak na putu prema golu. Ovaj put Haller je odlično pucao glavom nakon kornera, a pogotku se ispriječio Zappacosta. Chelsea je u produžecima imao inicijativu, ali teško je dolazio do prilika. Jednu od boljih imao je u 115. minuti Zappacosta koji je dobro opalio s ruba kaznenog prostora opalio, ali Trapp sjajno brani.

Ostalo je 1:1 i odluka je pala iz jedanaesteraca. Trapp je obranio pokušaj Azpilicuete, ali Kepa je nakon toga skinuo pokušaje Hintereggera i Paciencie te odveo Chelsea u finale.

ARSENAL RUTINSKI U FINALE EVROPSKE LIGE

Veliku prednost imala je londonska momčad prije uzvratnog susreta polufinala Europske lige, a nakon još jednog slavlja 4:2 uvjerljivo su s ukupnih 7:3 ušli u samu završnicu…

Utakmica je sjajno započela za domaće. Već nakon 11 minuta igre, Valencia je stigla u vodstvo. Rodrigo je lijepo uposlio Kevina Gameira koji pogađa za 1:0. Iako su domaći bili bolji u uvodnim minutama i napravila pola posla, Arsenal je vrlo brzo uzvratio.

U 17. minuti Alexandre Lacazette je prebacio loptu do Pierre-Emerick Aubameyanga koji isprve tuče s dvadesetak metara i pogađa sam kut Valencijinog gola.

U nastavku susreta francuski napadač ipak uspijeva zabiti važni drugi pogodak za Arsenal. Pogriješila je obrana Valencije, Lucas Torreira je iz prve proigrao Lacazettea koji se u šumi domaćih braniča sjajno snalazi i silovito pogađa za 1:2. Domaći ipak nisu još pokleknuli i veza Rodrigo-Gameiro ponovno je proradila.

U 58. minuti Rodrigo je pucao prema golu, Gameiro spretno ugurao loptu u mrežu i Valencia je imala 2:2 i još pola sata da postigne tri pogotka i napravi najveće iznenađenje ovoga tjedna. To se ipak nije dogodilo, a u 69. minuti Aubameyang je demotivirao i najveće optimiste. Ainsley Maitland-Niles je oštro ubacio u šesnaesterac, Aubameyang uklizao i ponovno doveo Topnike u prednost i zaključio susret. Konačnih 2:4 postavio je Gabonac svojim trećim pogotkom u 89. minuti susreta i tako na najbolji mogući način najavio finale Topnika.