21.8.2018

A?etiri gola i dvojbene odluke obiljeA?ile veliki derbi!

Objavljeno : 04-02-2018 19:52h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U nedjeljnom premierligaA?kom derbiju koji je obilovao kontroverznim sudaA?kim odlukama i sjajnim golovima Liverpool i Tottenham podijelili su bodove 2:2 u okrA?aju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Eric Dier bio je tragiA?ar dodavA?i loptu Mohamedu Salahu ravno u noge veA� u treA�oj minuti susreta, a EgipA�anin nije dugo razmiA?ljao, sjurio se prema golu i hladno matirao Huga Llorisa za svoj 20. gol ove sezone.

Taj rezultat stajao je sve do 80. minute kad se Mauriciju Pochettinu ukazao Victor Wanyama, koji je uA?ao u igru minutu ranije umjesto Dembelea.

Veznjak Spursa propustio je prvu polovicu sezone zbog povrede, a danas je bio jedan od junaka dramatiA?nog derbija. Par minuta kasnije Spursi su mogli potpuno preokrenuti susret nakon katastrofalne pogreA?ke obrane Liverpoola koja je gurnula Harryja Kanea u A?ansu, engleski centarfor gurnuo je loptu u stranu i pao nakon kontakta s Kairusom. No potom je izveo vjerojatno najgori penal u karijeri, pucao ravno u golmana Redsa.

No tu nije bio kraj uzbuA�enjima, ni blizua�� U sudaA?koj nadoknadi susreta sjajni Salah povaljao je dvojicu igraA?a Tottenhama u A?esnaestercu i probuA?io Llorisa za 2:1. Na semaforu je ostalo joA? minuta suA?eva vremena, a to je bilo dovoljno Tottenhamu za joA? jedan A?okantan povratak.

U 94. minuti glavni sudac Moss nije A?elio svirati penal nakon jednog dvojbenog kontakta u A?esnaestercu izmeA�u Lamele i Van Dijka, no na intervenciju pomoA�nika ipak ga je dosudio. Snimka je pokazala kako nije bio u pravu, ali to nije bilo vaA?no Kaneu koji ovu priliku nije propustio i zakucao je loptu u mreA?u s bijele taA?ke za vaA?an bod na Anfieldu, odnosno za uA?lanjenje u klub igraA?a koji su zabili 100 ili viA?e golova u Premiershipu.

Ovom pobjedom treA�i Redsi i peti Tottenham ostali su razmaknuti dva boda na tablici i oA?ekuje ih borba s Arsenalom, Chelseajem i Unitedom za LP.

Tagovi: Liverpool  Tottenham