22.2.2018

Četiri gola i dvojbene odluke obilježile veliki derbi!

Objavljeno : 04-02-2018 19:52h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U nedjeljnom premierligaškom derbiju koji je obilovao kontroverznim sudačkim odlukama i sjajnim golovima Liverpool i Tottenham podijelili su bodove 2:2 u okršaju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Eric Dier bio je tragičar dodavši loptu Mohamedu Salahu ravno u noge već u trećoj minuti susreta, a Egipćanin nije dugo razmišljao, sjurio se prema golu i hladno matirao Huga Llorisa za svoj 20. gol ove sezone.

Taj rezultat stajao je sve do 80. minute kad se Mauriciju Pochettinu ukazao Victor Wanyama, koji je ušao u igru minutu ranije umjesto Dembelea.

Veznjak Spursa propustio je prvu polovicu sezone zbog povrede, a danas je bio jedan od junaka dramatičnog derbija. Par minuta kasnije Spursi su mogli potpuno preokrenuti susret nakon katastrofalne pogreške obrane Liverpoola koja je gurnula Harryja Kanea u šansu, engleski centarfor gurnuo je loptu u stranu i pao nakon kontakta s Kairusom. No potom je izveo vjerojatno najgori penal u karijeri, pucao ravno u golmana Redsa.

No tu nije bio kraj uzbuđenjima, ni blizu… U sudačkoj nadoknadi susreta sjajni Salah povaljao je dvojicu igrača Tottenhama u šesnaestercu i probušio Llorisa za 2:1. Na semaforu je ostalo još minuta sučeva vremena, a to je bilo dovoljno Tottenhamu za još jedan šokantan povratak.

U 94. minuti glavni sudac Moss nije želio svirati penal nakon jednog dvojbenog kontakta u šesnaestercu između Lamele i Van Dijka, no na intervenciju pomoćnika ipak ga je dosudio. Snimka je pokazala kako nije bio u pravu, ali to nije bilo važno Kaneu koji ovu priliku nije propustio i zakucao je loptu u mrežu s bijele tačke za važan bod na Anfieldu, odnosno za učlanjenje u klub igrača koji su zabili 100 ili više golova u Premiershipu.

Ovom pobjedom treći Redsi i peti Tottenham ostali su razmaknuti dva boda na tablici i očekuje ih borba s Arsenalom, Chelseajem i Unitedom za LP.

Tagovi: Liverpool  Tottenham