19.9.2019

BITKA ZA MADRID: Real slavio protiv Atletica

Objavljeno : 09-02-2019 18:22h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nakon rezultatski solidnog remija u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa kralja na Nou Campu, Real je još uspješnije odradio teško gostovanje kod gradskog rivala Atletica te slavio rezultatom 1:3 u susretu kojeg je obilježilo čak 10 žutih i 1 crveni karton.

Casemiro (16′) se najbolje snašao u za njega netipičnoj situaciji te poentirao sjajnim pogotkom škaricama, a čak i sjajni golman Oblak je bio potpuno nemoćan. Real je poveo 0:1.

Utakmica se u tom trenutku zaoštrila, a po žuti karton su dobili s jedne strane Lucas, a s druge Antoine Griezmann. Poravnanje domaćinu donio je netom požutjeli Francuz koji je izvrsnim prodorom poentirao proguravši loptu kroz noge vrataru Courtoisu. Nakon pregledavanja VAR-a zbog potencijalnog zaleđa, domaći stadio je eruptirao jer je sudac pokazao na centar. 1:1 nakon samo 25. minuta igre.

Ponovnu pomoć video-tehnologije sudac je zatražio zbog prekršaja u 41. minuti. Gimenez je bio neoprezan na samom rubu kaznenog prostora, a nakon pregledavanja snimke – strijelac s bijele tačke bio je Sergio Ramos, koji je usput iskoristio priliku oponašati proslavu suparnika Griezmanna.

Trenutak koji je prelomio utakmicu dogodio se u 74. minuti kada izvrsnu loptu Luke Modrića je spremno iskoristio Gareth Bale te postavio konačnih 1:3. Potpuni kraj za domaćine potvrdio je crvenim kartonom Thomas (80′).