22.11.2017

Bayern ubjedljiv protiv Arsenala; pobjeda i Reala

Objavljeno : 15-02-2017 22:46h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige šampiona, između Bayern Munchena i Arsenala, odnosno Real Madrida i Napolija.

U Minhenu večeras sudar starih rivala iz Lige šampiona, Bayerna i Arsenala, a domaća ekipa bila je bolja sa čak 5:1. Bayern je od samog početka imao inicijativu, a Robben je već u 11. minuti perfektnim golom doveo Bavarce u vodstvo. Nakon gola Bayerna Arsenal se malo probudio što je rezultiralo penalom koji je Neuer skinuo Sanchezu, ali je u nastavku akcije Čileanac pogodio za 1:1, nakon što je uspio doći do lopte između četiri igrača.

Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku pravo demoliranje Arsenala. Pogodio je za 2:1 Lewandowski u 53. minuti, a samo tri minute kasnije Alcantara je postavio 3:1. Ali, Bayern nije posustao, u 63. Alcantara ponovo pogađa, a konačnih 5:1 postavio je Muller u 88. minuti.

Drugu utakmicu večeras su odigrali Real i Napoli, a poveo je Napoli već u 8. minuti preko Insignea, ali samo 11 minuta kasnije Benzema je vratio stvari na početak, što je i bio rezultat prvog poluvremena. A onda odmah na samom startu drugog poluvremena Real Madrid je krenuo furiozno, a Toni Kross pogađa za potpuni preokret u 49. minuti, dok je konačanih 3:1 postavio Casemiro u 54. minuti i koliko toliko osigurao miran revanš Realu.